ikona submenu


repr





 Partneři úseku



Archiv článků

Zlato z nedělního závodu O2 Evropského poháru ve snowboardcrossu si odváží Česká republika i Rusko

09.03.2010

Druhý den O2 Evropského poháru měli Češi důvod k oslavám. Snowboardcrossařka Eva Samková totiž nedala ve finále šanci svým soupeřkám a dojela si pro zlato. Odsunula tak na druhé místo Julii Lundholdt z Dánska, která před několika týdny startovala ve Vancouveru. Pro bronz si dojely opět Češky, a to zásluhou Kláry Koukalové.

 Mezi muži byl nejúspěšnější Andrey Boldykov z Ruska. Je to právě ten jezdec, se kterým měl ve čtvrtfinále ve Vancouveru kolizi při předjíždění český reprezentant Michal Novotný. “Myslím, že právě tahle chyba mě stála postup,” vzpomíná „Majkl” na ještě nedávné události. Do finále v Rejdicích se bohužel neprobojoval žádný z českých jezdců, a tak na druhém místě skončil Marvin James ze Švýcarska a pro bronz si dojel Řek Alexis Tsokos. Nejlepší z našich Pavel Heinik dojel v takzvaném „malém finále” druhý, celkově tedy obsadil šesté místo. Michal Novotný v závodě kvůli pokračující rehabilitaci nestartoval, stejně jako v sobotu.

 

Zimní sezóna přinese ještě vrcholné závody ve freestyle snowboardingu

Víkendový závod v Rejdicích byl pro letošní sezónu zároveň posledním Evropským pohárem. Finišují i další závody série O2 Snowboard Tour. Už příští víkend budeme znát jméno Mistra ČR ve freestyle snowboardingu, o kterém se rozhodne ve Špindlu v závěrečném závodě Impromat 4x4. Na stejném místě se pojede 19. a 20. března také vrcholný závod české snowboardové sezóny Quiksilver Snowjam.

 

repr
Zasílat newsletter:
newsletter