×
Ženy se v Německu neprosadily, Ptáčkové se dařilo v Notoddenu

Ženy se v Německu neprosadily, Ptáčkové se dařilo v Notoddenu

18.12.2017

Poslední závodní víkend před vánoční přestávkou přinesl, kromě mužského Světového a Kontinentálního poháru, hned tři další zastávky elitních skokanských seriálů. Ženské áčko vyrazilo do německého Hinterzartenu, v norském Notoddenu pak měl letošní premiéru Kontinentální pohár žen.

Hlavní pozornost na sebe strhnul Světový pohár v Hinterzartenu, kde se kromě závodu jednotlivkyň pořádalo také klání ženských týmů.

Z týmu pro páteční kvalifikaci vypadla pro zranění kolene Zdena Pešatová. Těsně před startem navíc nebyla z bezpečnostních důvodů připuštěna na start i další česká závodnice Karolína Indráčková. Z pokusu dlouhého jen 75,5 metrů nebyla potom spokojená Barbora Blažková. O několik metrů dál skočila Jana Mrákotová a nakonec ji za skok dlouhý 79 metrů chybělo k postupu do závodu jen pár bodů. Vzhledem k tomu se tým žen vydal nazpět do ČR už v sobotu a do závodu družstev vůbec nenastoupil.

Ženskou reprezentaci čeká dvoutýdenní přestávka, po které se na začátku ledna vydá k závodům do rumunského Rašnova.

Dařilo se naopak Štěpánce Ptáčkové v Notoddenu. Teprve patnáctiletá česká skokanka obsadila na Kontinentálním poháru v pátek 12. místo po skocích dlouhých 81,5 a 85,5 metrů. Svou pozici ještě vylepšila v sobotním závodu, v němž členka oddílu JKL Desná předvedla v prvním kole 89 metrů a dobrou formu potvrdila i v kole druhém, v němž skokem dlouhým 84,5 metrů potvrdila svou desátou příčku.

Po těchto výsledcích se Ptáčková usadila na průběžném 10. místě v hodnocení Kontinentálního poháru, který čekají další dva závody v lednu na středním můstku v Planici. Výsledky pátečního závodu najdete zde, sobotního závodu zde.

V Notoddenu se skákal také mužský FIS Cup, ve kterém se českým skokanům podařilo v obou závodech bodovat. Nejvíce se dařilo devatenáctiletému Františku Holíkovi, který po 27. místě z pátečního závodu vybojoval v sobotu na norském středním můstku skvělé patnácté místo. Holík předvedl v sobotu v prvním kole skok dlouhý 93 metrů a dokonce figuroval na šestém místě. Ve druhém kole si připsal na konto 90 metrů, čímž první desítku neudržel.

V první dvacítce doplnil Holíka v sobotu Radek Selcer, teprve šestnáctiletý skokan z TJ Frenštátu pod Radhoštěm. Selcer si zajistil postup do druhého kola výkonem 90,5 metrů, což následně podpořil v kole druhém skokem dlouhým 89,5 metrů. Na bodech skončil také Petr Vaverka, který v pátek obsadil 28. pozici a v sobotu uzavřel bodovanou třicítku.

FIS Cup bude pokračovat dalšími závody v polovině ledna v polském Zakopaném. Výsledky pátečního závodu naleznete zde, sobotního závodu zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři