Z kvalifikace ve Willingenu postoupil pouze Koudelka, ovládl ji Polák Stoch

2 min 47 s

Pouze jeden český reprezentant postoupil do sobotního závodu ve Willingenu v rámci série Willingen Five. Roman Koudelka však v kvalifikaci obsadil až 42. místo. Vojtěch Štursa se naopak po špatném pokusu ocitl mezi šesticí nepostupujících. Vyhrál Polák Kamil Stoch.

Dobrých podmínek nedokázal Štursa využít k lepšímu pokusu než ke skoku dlouhému 115,5 metru. Postup mu nakonec unikl o necelé dva body. O něco lepší výkon předvedl Roman Koudelka. Doletěl na 122 metry a skončil 42. Ostatní Češi v Hesensku nestartovali.

Kvalifikace skvěle vyšla slovinským závodníkům. Tilen Bartol s nižším startovním číslem 37 za skok do vzdálenosti 142 metrů dlouho vedl a z vedoucí pozice ho sesadili až závodníci v poslední pětce startovní listiny kvalifikace. V rychlém sledu se na čele průběžného pořadí vystřídali Norové Johann Andre Forfang a Daniel Andre Tande.

Lepší než oni už byli pouze dva nejlepší muži současných skoků na lyžích. První místo nakonec obsadil polský reprezentant Kamil Stoch. Za let dlouhý 142,5 metru získal o necelé dva body více než jeho úhlavní soupeř Richard Freitag. Ten sice skočil o tři metry méně, ale neodečítal tolik bodů za slabší vítr proti.

Individuální závod je na programu v sobotu od 16:00, nedělní klání se odehraje již od 10:20. To je zapříčíněno následným odletem skokanů do dějiště Her v Pchjončchangu.