Vynikající zakončení norského víkendu, skokanka Pešatová třetí a Janda čtvrtý

5 min 30 s

Skvělé zakončení víkendu se podařilo desenské závodnici Zdeně Pešatové, která vybojovala fantastické třetí místo v Oslu a připsala si na své konto jeden z nejlepších výsledků ve své kariéře. Těsně pod stupni vítězů skončil i čtvrtý Jakub Janda.

Také v neděli pokračoval závod Kontinentálního poháru v norském Oslu, stejně jako včera dominovaly domácí Norky Lundby a Jahr. Životní triumf se povedl české skokance Zdeně Pešatové, která vybojovala třetí místo.

Nejdelší skok prvního kola předvedla Norka Line Jahr, ta ukázala 93 metrů. O jeden metr méně a 92 metrů skočila její oddílová kolegyně Lundby. Obě ukázaly, že jsou velmi dobře připravené. Česká závodnice zachovala klidnou hlavu v prvním kole, kde jí úvodní skok sedl a 90,5 metru byla dobrá odrazová pozice do finále. Ztrácela na třetí Kanaďanku Hammingovou pouze čtyři desetiny.

Pešatová zabojovala o pódiové příčky

Finále si Lundby a Jahr pohlídaly. Line Jahr se blýskla výkonem 103 metrů a zajistila si celkové vítězství. Její reprezentační kolegyně Lundby skokem 100 metrů si pohlídala druhou příčku.

Stejně jako včera i dnes Pešatová dokázala metry v závěru přidat a 93,5 metru jí vyneslo nejlepší životní výsledek a pódiové umístění na mezinárodním poli. Po závodě se netajila mladičká česká skokanka dojetím. "Je to super, už včera jsem tušila, že by to mohlo vyjít, ale nečekala jsem to, ten můstek mi tady sedí," šťastně komentovala první pocity.

Podrobné výsledky najdete zde:

Komplettes Ergebnis

Z českých barev měl k medailovým příčkám nejblíže Jakub Janda. Po prvním kole za skok 102,5 m figuroval opět na třetí pozice za druhým Stjernenem a Kotem. Polák Kot ulétl v prvním kole na značku 105 metrů a ujal se vedoucí pozice.

Úvodní skok 97 metrů vynesl postup do finálové třicítky mladíkovi Vančurovi, ten se usídlil na průběžné dvaadvacáté příčce. Svůj den neměl Čestmír Kožíšek za 86,5 m skončil až čtyřiačtyřicátý.

Janda těsně za stupni vítězů

Druhé dějství však zamíchalo kartami. Tande zafinišoval a 102 metrů mu vyneslo zasloužené vítězství. Pohoršil si Kot i Janda. Polák skokem 94,5 metru spadl na třetí pozici, ze které odsunul českého reprezntanta Jakuba Jandu. Tomu 96 metrů na pódium nestačilo a skončil těsně za stupni vítězů. Naopak prodrat se až ze sedmého místa na druhé se podařilo Noru Bjerkeengenovi.

Ve druhém kole si pohoršil benjamínek Vančura, který neuhájil dvaadvacáté místo a 86 m poodskočil na devětadvacátou příčku.