×
Ve druhém závodu v Reně bodoval znovu Polášek s Hlavou, z výhry se radoval Poppinger

Ve druhém závodu v Reně bodoval znovu Polášek s Hlavou, z výhry se radoval Poppinger

04.03.2018

Kontinentální pohár pokračoval druhým závodem v norské Reně a z kvarteta českých skokanů bodovali opět dva. Viktor Polášek lehce vylepšil umístění ze soboty a v neděli skončil dvaadvacátý, Lukáš Hlava bral bod za třicáté místo. Vítězství po prvním kole udržel neudržel Rakušan Aschenwald, naopak vyhrál jeho reprezentační kolega Poppinger před lídrem poháru Lindvikem a Wankem.

Ze zástupců České republiky skákal jako první Vojtěch Štursa, který navázal na předchozí závod, kdy skončil hluboko v poli poražených. Tentokrát byl za 109,5 metrů na 46. místě. Filip Sakala bohužel zopakoval včerejší 39. místo, když ho o lepší umístění připravil nejen kratší skok (120,5 m), ale i zadní vítr. Lukáš Hlava si na postup chvilku počkal, než bylo jasné, že v „zaďáku“ mu bude 124 metrů stačit na postup z 29. místa. Nejlépe si z českého kvarteta vedl Viktor Polášek, který dal 126 metrů, po svém skoku byl osmý a do finálového kola šel z dělené 25. pozice.

V době jeho skoku byl na prvním místě Pawel Wasek. Polák dlouho vedl, když skočil výborných 131 metrů. Nakonec ho překonalo ještě osm skokanů. Nejlepší výkon sice předvedl Manuel Poppinger (139,5 m), ale měl nejmenší vítr do zad a tudíž i nejmenší bodový přípočet. Ve vedení byl jeho krajan Philipp Aschenwald za 139 metrů, jenž měl náskok šest desetin před domácím závodníkem a lídrem Kontinentálního poháru Mariusem Lindvikem. Dominanci Rakouska potvrzoval třetí Daniel Huber.

Lukáš Hlava si ve druhém kole o jednu pozici pohoršil a nakonec na něj zbyl bod za 30. místo. Zlepšení naopak předvedl Viktor Polášek, který sice skočil o metr méně než v prvním kole, ale posunul se o tři příčky výše na dvaadvacítku. Nahoru také šplhal domácí Sondre Ringen, jenž se z 21. místa prodral na jedenácté.

Malé bodové rozestupy na čele po prvním kole slibovaly na závěr dramatické rozuzlení. To se potvrdilo. Jediný, kdo z první šestky udržel své umístění, byl druhý Marius Lindvik, jenž se o toto místo podělil s po prvním kole šestým Andreasem Wankem. Rozdíl mezi druhou a šestou pozicí byl jen 4,7 bodů. S velkým náskokem vyhrál poprvé v sezoně Manuel Poppigner. Ve finále totiž všem ulétl na 138,5 metrů a zvítězil o šest bodů. Před další zastávkou Kontinentálního poháru je v čele pořadí stále Marius Lindvik s náskokem 62 bodů před Wankem.

Výsledky nedělního závodu najdete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři