Vančura si v Norsku mírně pohoršil, ve Finsku Sakala na bodech

4 min 4 s

Sobotní program na skokanských můstcích nevyplnil pouze závod Světového poháru v Engelbergu, ale pokračovalo se i v norském Notoddenu v rámci FIS Cupu a první závod čekal naše skokany také ve finské Ruce v rámci Kontinentálního poháru.

Vančura po pátečním desátém místu obsadil v Notoddenu na středním můstku tentokrát 13. příčku. Po prvním kole přitom figuroval až na 19. pozici, kterou vybojoval skokem dlouhým 92 metrů. Ve druhém kole si sice o půl metru pohoršil, ale stejně tak si pohoršili i další skokani, kteří byli po prvním kole před ním

Vančurovi nakonec skok dlouhý 91,5 metrů zajistil posun na 13. místo a zisk dalších příjemných bodů do FIS Cupu, kde ho čekala letošní premiéra. V předchozím průběhu sezony totiž měl problémy se zády a teprve nedávno se pustil do plného tréninku.

Další Češi se do druhého kola nedostali. František Holík (85 metrů) skončil na 43. místě. Damian Lasota (81 metrů) obsadil 50. pozici. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Svůj první závod mají za sebou skokani ve vyšší divizi v Kontinentálním poháru, který se koná ve finské Ruce. Kvůli počasí se v pátek nekonal volný trénink a ani v sobotu se vítr moc neuklidnil.

Na body se probojoval Filip Sakala za 27. místo. Skočil fantastických 135 metrů, ale odepisoval neskutečných 48 bodů za více než čtyřmetrový vítr pod lyže. Nakolik se podmínky měnily v průběhu prvního kola nejlépe dokládá vítězný skok Robina Pedersena, který skočil sice jen o půl metru dál než Sakala, ale pod lyže mu foukalo rychlostí jen 1,5 metru za sekundu a odepisoval tak pouhých 18 bodů.

Kvůli špatným podmínkám (první kolo se skákalo 72 minut, přičemž startovalo 51 skokanů) se druhé kolo vůbec nekonalo. Postoupit by se do něho nepodařilo Vojtovi Štursovi, jenž obsadil s 91,5 metry až 46. pozici.

Kompletní výsledky závodu Kontinentálního poháru naleznete zde.