×
V Rusku dokázal bodovat pouze Vojtěch Štursa

V Rusku dokázal bodovat pouze Vojtěch Štursa

09.09.2017

V sobotu se na body dokázal protlačit osmadvacátým místem Vojtěch Štursa, prvenství bral v ruském Čajkovském Anže Lanišek.

Do úvodních bojů naskočila světová skokanská esa až první víkendový den. Páteční počasí neumožnilo konání kvalifikace, která byla přeložena kvůli větrným poryvům na sobotu od 12:30 a hned po ní následoval první závod.

Kromě Štursy, Hlavy a Jandy se do závodu neprotlačil Tomáš Vančura, tomu za 117 m patřilo nepopulární první nepostupové místo. Chuť si naopak spravil dvacátou kvalifikační pozicí Vojtěch Štursa a prošli i sedmadvacátý Jakub Janda s třiačtyřicátým Lukášem Hlavou. Hranici 140 metrů skoro atakoval nejlepším výkonem 139,5 m Anže Lanišek.

Cenné body si připsal Vojtěch Štursa

Do úvodního dějství nastoupila česká trojice: Janda, Hlava a Štursa. Bohužel Jandovi s Hlavou se nepodařilo proklouznout do finále. Zkušený matador v těžkých podmínkách předvedl 116,5 m a za to byl ohodnocen osmatřicátým místem, stejný výkon naopak posunul Lukáše Hlavu, druhého zástupce Dukly Liberec, až na třiačtyřicáté místo. Nejlepší český skok podal dvaadvacátý Vojtěch Štursa 125 metrů.

Jediného zástupce měla Česká republika ve finále na můstku v Čajkovském, Štursovi štěstěna nepřála a nepodařilo se mu navázat na slibný první závodní skok. Metrově horší výkon 117,5 m ve výsledkové listině znamenal osmadvacáté místo.

Prvenství si zaslouženě odnesl Anže Lanišek před Rusy - druhým Klimovem a třetím Kornilovem.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3021/2018JP3021RL.pdf

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři