×
V Engelbergu bodovali pouze Koudelka s Hlavou

V Engelbergu bodovali pouze Koudelka s Hlavou

20.12.2015

V nedělním závodě ve švýcarském Engelbergu se z českých reprezentantů dařilo pouze Koudelkovi s Hlavou. Koudelka skončil třináctý a Hlava sedmnáctý. Závod ovládl jednoznačně Slovinec Prevc, který vytvořil nový rekord můstku.

V odpoledním nedělním klání po úspěšné kvalifikaci do závodu v Engelbergu vstupovalo hned kvarteto českých skokanů.

Janda s Maturou za branou finále

Skok 113 m bohužel nestačil zkušenému Jandovi, který skončil šestačtyřicátý. Bohužel ani Maturovi  se nedařilo a výkon 123,5 m na finále nestačil. Postup mu unikl pouze o půl bodu a skončil těsně jednatřicátý.

Do druhého kola se probojoval Lukáš Hlava s Romanem Koudelkou. Hlava skokem 125 metrů si zajistil pětadvacáté místo po prvním kole a Koudelka za 128,5 m byl čtrnáctý. Do vedení se skokem 138,5 m dostal jednoznačně Slovinec Prevc.

Koudelka třináctý a výrazný posun Hlavy

Ve finále Koudelka si díky 122,5 m o místo polepšil a z Engelbergu si v neděli odváží třinácté místo. Hlava zabojoval 127,5 m a podařilo se mu si polepšit na konečné sedmnácté místo. „Se sedmnáctým místem jsem velmi spokojený. Trochu problém v nájezdové pozici při průjezdu rádiusem. Jsou v něm hrby a i dost lidí tu má s tím také problémy. Bojoval jsem a ze skoků mám radost,“  okomentoval své počínání v Engelbergu Hlava.

Vítězství zaslouženě uhájil Slovinec Prevc, který skokem 142 metrů vytvořil nový rekord můstku. Druhý skončil Rakušan Hayboeck a třetí Nor Gangnes.

 

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias2.fis-ski.com/pdf/2016/JP/3857/2016JP3857RL.pdfGenerální partner

Hlavní partner

Partneři