V Einsiedelnu triumfoval Schlierenzauer, Koudelka diskvalifikován

3 min 33 s

Druhý závod FIS Summer Grand Prix 2014 vyhrál Gregor Schlierenzauer, druhé místo obsadil Polák Piotr Zyla a třetí byl Rakušan Michael Hayboeck.

Rakušan Gregor Schlierenzauer navázal i sobotním závodem na dobré skoky z kvalifikace, a tím ukázal, že příprava pod vedením nového trenéra Heinze Kuttina mu svědčí. V prvním kole doletěl na 112,5 metru a v druhém na 115,5 metru. ,,Pro tento rok jsem trošku změnil styl přípravy, zaměřili jsme se na techniku, materiál a vyplatilo se. Můstek mi tu vyhovuje, jsem rád, že se mi podařilo zvítězit a je to skvělá motivace do dalších závodů,“ okomentoval svůj úspěch Gregor Schlierenzauer. Stejně tak jako ve Wisle bral druhé místo Polák Zyla. Ten svými vyrovnanými skoky zaostal za vítězem o pouhých šest bodů. Třetí skončil Schlierenzauerův oddílový kolega Michael Hayboeck.

Českým skokanům se bohužel nepovedlo úspěšně navázat na závod ve Wisle. Po prvním kole se z trojice českých reprezentantů Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukáš Hlava podařilo do druhého kola postoupit pouze Koudelkovi. Ten předvedl skok dlouhý 111 metrů, za což by bral pěkné umístění. Bohužel byl následně diskvalifikován kvůli nevhodné velikosti skokanských bot. ,,Roman má nové boty a stejnou velikost jako vždy, bohužel se tu vyskytl problém s velikostí, jinak předvedl pěkné skoky a ukázal, že je schopen bojovat o nejlepší desítku. Škoda, že Jakub Janda dvakrát zpozdil odraz, jinak by se jistě posunul dále, přesto si myslím, že on i Lukáš Hlava jsou v dobré formě,“ zhodnotil závod trenér Richard Schallert.

Další zastávkou skokanů je 15. srpna Courchevel.

Výsledky:

1. Schlierenzauer (Rak.) 412,5 b., 2. Zyla (Pol.) 406,5, 3. Hayboeck (Rak.) 404,3, 4. Freitag (Něm.) 404,2, 5. Stoch (Pol.) 393, 6. Damjan (Slov.) 391,7. Koudelka diskvalifikován, ostatní Češi nepostoupili do druhého kola.