Také skokanští reprezentanté zasáhnou do bojů v anketě Král bílé stopy

5 min 22 s

Anketa Král bílé stopy, kterou každoročně vyhlašuje Svaz lyžařů České republiky, se nezadržitelně blíží. Její slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 27. 5. 2016 na pražském Žofíně. Do bojů zasáhnou také čeští reprezentanté ve skoku na lyžích.

Nominováno bylo skokanské trio: Barbora Blažková, Tomáš Vančura a Roman Koudelka.

Roman Koudelka: Do nejlepší desítky se v zimě dokázal vtěsnat hned několikrát a dvakrát dokonce skončil těsně pod stupni vítězů, a to v Lilleahammeru a Lahti. Forma lomnickému odchovanci kulminovala ke konci sezony, v polské Wisle, kde vystoupal na příčku nejvyšší a připsal si cenný skalp a zasloužené vítězství v SP.

Tomáš Vančura: Titulem skokan roku se rozhodně může pyšnit Tomáš Vančura, který po letním bronzu v CoC na domácí půdě ve Frenštátě pod Radhoštěm si skalp připsal i v zimě. Díky vítězství v CoC v Sapporu a 3. místě v Garmisch - Partenkirchenu dostal šanci i v SP. První body na mezinárodní půdě bral za 28. místo rovněž v Sapporu a při premiéře na Mistrovství světa v Kulmu si dolétl na mamutím můstku pro krásnou 23. příčku. Ani na MSJ v rumunském Rasnově nezklamal a odvezl si pěkné 7. místo.

„Dal jsem si za cíl letošní sezony alespoň jednou bodovat v CoC, což se povedlo. Byl jsem překvapený už létem, když se mi zadařilo třetí místo ve Frenštátě. Pak jsem se nechal na chvíli unést. Očekával jsem medailová místění, teď už vím, že dávat si cíle, do jakého místa chci být, je svazující. Je pro mě prioritou dělat dobré skoky a výsledky přijdou samy. A v tom se budu snažit pokračovat i nadále.“

Barbora Blažková: Česká skokanka si dolétla díky 27. místu a 29. místu pro důležité body SP v německém Oberstdorfu, solidní výsledek si připsala také na MSJ v podobě 13. místa a týmového 5. místa. Dařilo se jí také na domácím FIS Cupu v Harrachově, kde získala 9. příčku a 6. příčku.

„Myslím, že letošní sezona byla pro mě zatím nejlepší v mé kariéře. Vybojovala jsem si kvalitní body v SP v německém Oberstdorfu, na které jsem pyšná a dále pěkné 13. místo na MSJ v Rasnově. Ale asi nevětší radost jsem měla z FIS Cupu v Harrachově, kde jsem předvedla dobré skoky, byla tam také znát podpora diváků, rodičů a kamarádů.“

Mezi juniory jsou navrženi: Viktor Polášek a Barbora Blažková.

Trenéry bude reprezentovat šéftrenér Richard Schallert.

Do síně slávy bude in memoriam uveden Jaroslav Balcar.