×
Skok na lyžích
Juniorského šampionátu se zúčastní nakonec osm českých skokanů

31.01.2018

Švýcarský Kandersteg hostí letošní mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování a v nadcházejících dnech se do akce dostanou také čeští skokani. Celkem osm našich reprezentantů se bude pokoušet prosadit jak v soutěžích chlapců, tak v bojích dívek.

Kontinentální pohár v Sapporu se uskutečnil bez Čechů

30.01.2018

Česká skokanská reprezentace se rozhodla vynechat trio závodů v japonském Sapporu, kam se o víkendu přesunulo dění v druhé nejvyšší skokanské divizi. Na středním a velkém můstku se nejvíce dařilo Slovinci Robertu Kranjecovi a Rakušanovi Danielu Huberovi.

Čeští skokani procitli. Koudelka byl dvacátý, Kožíšek jen o příčku horší

28.01.2018

Čeští reprezentanti v polském Zakopaném procitli, když dokázali ve dvou postoupit do druhého kola a obsadili sympatické umístění okolo 20. pozice. Na chvostu druhé desítky skončil Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek pak byl o příčku za ním a otevíral třetí desítku. Z vítězství se senzačně radoval Slovinec Anže Semenič.

Čeští skokani brali v týmovém závodu nejlepší umístění v sezoně

27.01.2018

V polském Zakopaném byl na programu další závod družstev, ve kterém se Česká republika konečně radovala z prvního postupu do druhého kola v tomto ročníku. Kvartet ve složení Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek za sebou nechal tým Ruska a Kazachstánu a ve finálovém kole obsadil konečné osmé místo. Před fanatickými fanoušky vyhrálo domácí Polsko.

V Zakopaném prošli do závodu všichni Češi

26.01.2018

Všichni čtyři čeští skokani na lyžích dokázali postoupit z páteční kvalifikace pro nedělní závod světového poháru v polském Zakopaném. Nejlepší z nich Čestmír Kožíšek ale obsadil až 32. místo. Suverénně nejlepší pokus soutěže předvedl domácí Kamil Stoch.

Mistrovství republiky v Harrachově vyhráli Doležel a Blažková

23.01.2018

Úterní odpoledne patřilo na středním můstku v Harrachově českým ženám a juniorům. Ti se sešli pod hlavičkou pořádajícího oddílu TJ Dukla Liberec v krkonošské metropoli k absolvování mistrovství republiky ve skoku na lyžích. Vítězství si mezi ženami připsala na konto Barbora Blažková a mezi juniory slavil suverénní vítězství Dušan Doležel.

Blažková s Mrákotovou v Planici vybojovaly elitní patnáctku

22.01.2018

Slovinská Planica se stala dějištěm dalšího pokračování FIS Cupu, ve kterém se představilo celkem osm českých skokanů. Těm se ovšem nepodařilo ani v jednom ze dvou závodů bodovat. Mnohem úspěšnější byly ženy v rámci Kontinentálního poháru, jenž se rovněž konal v Planici.

Týmový závod na MS v letech se stal snadnou kořistí Norů

21.01.2018

Světový šampionát v letech na lyžích završil týmový závod, který opanovali stejně jako před dvěma lety Norové. Sestava Robert Johansson, Andreas Stjernen, Johann André Forfang a Daniel André Tande vládla od druhé série prvního kola a s výrazným náskokem za sebou nechala druhé Slovince a třetí Poláky.

Lukáš Hlava během dvou závodů Kontinentálního poháru v Erzurumu dokázal dvakrát bodovat

20.01.2018

Dva závody během jednoho dne, takový byl sobotní program Kontinentálního poháru v tureckém Erzurumu. Páteční závod byl přesunut na sobotu a zařadil se před plánovaný odpolední program. První dějství startovalo už brzy po ránu a slušně si v něm vedl Lukáš Hlava, který obsadil dvanácté místo. Vítězem se stal David Siegel. Odpolední klání vyšlo nejlépe Anže Lanišekovi. Hlava si tentokrát o něco pohoršil, když skončil na dvacáté pozici. Dopoledne bodoval také Damian Lasota, odpoledne Filip Sakala.

Novým mistrem světa v letech na lyžích je Tande, ke zlatu mu stačila tři kola

20.01.2018

Vyvrcholení individuálního závodu mistrovství světa v letech na lyžích znovu ovlivnilo nepříznivé počasí, stejně jako celý průběh šampionátu. Start třetího kola byl posunut o půlhodiny a v 16:30 se konečně začalo skákat. Vítr dělal skokanům potíže, hodně se měnil. Co se však neměnilo, bylo pořadí na prvním místě. Ačkoliv měl Daniel-André Tande nejhorší podmínky v celém třetím kole, zvládl 200 metrů a pojistil si po třetím kole vedení. Zlato udržel, jury totiž čtvrté kolo po třech skocích zrušila a Nor tak vybojoval první medaili z velkého závodu v kariéře.

Pro Kožíška skončil letecký šampionát už v kvalifikaci

19.01.2018

Mistrovství světa v letech na lyžích bude probíhat bez českého zastoupení. Jako jediný se do německého Oberstdorfu vydal Čestmír Kožíšek, který ale neprošel kvalifikací, když po pokaženém skoku skončil na 43. pozici.

Úvod šampionátu v letech komplikuje vítr, kvalifikace byla přesunuta na pátek před první kolo

18.01.2018

Problémy s větrem, které si minulou neděli vyžádaly zrušení vůbec prvního závodu letošní sezony – letů v Kulmu, pokračují. Ve čtvrtek 18. ledna od 16 hodin měla začít kvalifikace na mistrovství světa v letech na lyžích v Oberstdorfu. Čtyřiapadesát letců včetně Čestmíra Kožíška, stejně jako fanoušci dole pod mamutem, se jí nedočkali. Boj o postup do hlavního kola byl nejprve odložen na 16:30, poté posunut o dalších 15 minut a vzápětí kvůli špatným povětrnostním podmínkám přeložen. Kvalifikační klání proběhne nově v pátek od 14:30, první kolo individuálního závodu by mělo začít v 16 hodin.