×
Skok na lyžích
Závod na středním můstku se stal kořistí Němce Wellingera, Koudelka skončil pětadvacátý

10.02.2018

Asi jen málokdo čekal, že individuální olympijský závod mužů na středním můstku bude trvat přes dvě a půl hodiny. Ve větrné loterii, kdy hodně závodníků muselo v mrazu na nájezdu čekat na svůj skok, byl znám nový olympijský vítěz až po půlnoci korejského času. Vyhrál německý skokan Andreas Wellinger, jenž zároveň s třetím Robertem Johanssonem vyrovnal nový rekord můstku. Mezi ně se vklínil Johann André Forfang z Norska. Do druhého kola prošel Roman Koudelka a skončil v něm pětadvacátý, což je jeho druhý nejlepší výkon v sezoně.

Kvalifikace na střední můstek českým skokanům nevyšla, do závodu postoupili jen Koudelka a Polášek

08.02.2018

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu odstartovaly pro skokany kvalifikací na závod na středním můstku. Startovní listina čítala 57 jmen, bylo tedy jasné, že sedm závodníků do hlavního závodu nepostoupí. Mezi touto sedmičkou bohužel figurovali i dva Češi, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa, což je velké zklamání. Česká republika tak bude mít v sobotním prvním kole zastoupení v podobě Romana Koudelky a Viktora Poláška. Výbornou formu z tréninkového kola potvrdil Němec Andreas Wellinger, jenž vyhrál před polským duem Stoch – Kubacki.

Olympijský program skokanů začíná čtvrteční kvalifikací, startovat budou čtyři Češi

07.02.2018

Už ve čtvrtek se rozběhnou v moderním areálu Alpensia skokanské soutěže v rámci 23. Zimních olympijských her v Pchjončchangu. Obhajovat dvě zlaté medaile v individuálních soutěžích bude Kamil Stoch, český tým se pokusí dát zapomenout na nepovedenou sezonu.

Helmy na olympiádu po vzoru Jiřího Rašky

07.02.2018

Český tým se na ZOH v Pchjončchangu představí v exkluzivní kolekci závodních helem značky VOLA! V rámci projektu a ve spolupráci s Českým olympijským výborem se tak hlásíme k odkazu Jiřího Rašky, od jehož zlaté medaile uplyne v neděli 11. února přesně padesát let!

Republikové klasifikační závody žactva v Desné

05.02.2018

O víkendu 3. až 4. února 2018 se v Desné u Jablonce nad Nisou uskutečnily Republikové klasifikační závody ve skoku na lyžích a severské kombinaci pro kategorie žactva.

Junioři zakončili mistrovství světa devátým místem ve smíšených týmech

05.02.2018

Juniorská reprezentace ve švýcarském Kanderstegu zakončila své působení na skokanských můstcích devátým místem v soutěži smíšených týmů. Závěrečný závod mistrovství světa juniorů zvládly nejlépe norské naděje v čele s Mariusem Lindvikem.

V Planici se opět dařilo Sakalovi, skončil šestnáctý

05.02.2018

Filip Sakala byl opět nejlepším z českých reprezentantů během dalšího vystoupení v závodě Kontinentálního poháru ve slovinské Planici. Letošní maximum sice nevylepšil, ale 16. příčka pro něj znamená opět solidní přísun bodů. Vítězem se stejně jako v sobotu stal Anže Lanišek.

Druhý závod, druhý norský vítěz. Po Tandem vyhrál ve Willingenu Johann André Forfang

04.02.2018

Poslední závod ve skocích na lyžích před zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu se stal opět kořistí norského skoku. Na sobotního vítěze Tandeho totiž navázal Johann André Forfang. Dvaadvacetiletý rodák z Tromsø ovládl první kolo, nejlepší byl i v kole druhém a získal své druhé vítězství ve světovém poháru v kariéře. Na druhém místě skončil Kamil Stoch, jenž se stal novým lídrem světového poháru, jelikož dosavadní jedničce Richardu Freitagovi se závod nepovedl. První kolo nevyšlo Vojtěchu Štursovi, jenž skončil v poli poražených. Roman Koudelka mohl bojovat o postup do kola druhého, ovšem hned po dopadu spadl. Naštěstí ale bez vážnějšího zranění.

Němci vyhráli týmový závod na juniorském mistrovství světa, v ženách bylo nejlepší Slovinsko

03.02.2018

Zvítězili v prvním kole, nejlépe si vedli také v kole druhém. Řeč je o mladých německých skokanech, kteří na juniorském mistrovství světa berou v týmovém závodě nejcennější kov. Do druhého kola šli s náskokem pěti bodů na Nory, který nejenže udrželi, ale ještě ho navýšili. Seveřanům se totiž finálové klání nepovedlo a propadli se na třetí místo za druhé Rakousko. Česká čtveřice skončila v prvním kole, když obsadila jedenáctou pozici. V ženském závodě vyhrály Slovinky s náskokem více jak sta bodů.

Výborné skokanské představení ve Willingenu vyhrál Nor Daniel-André Tande

03.02.2018

Můstek Mühlenkopfschanze v Německu je znám dlouhými skoky a stejně tomu bylo i při světovém poháru 2018. Rekord můstku v podání Janne Ahonena a Jurije Tepeše o délce 152 metrů sice odolal, ale i tak viděly zaplněné tribuny opravdu dlouhé skoky, zejména v prvním kole. Během něj skočil nejdále Richard Freitag (149,5 m), ovšem kvůli stylu byl druhý za Kamilem Stochem. Finálové kolo se nejvíce povedlo Danielu-André Tandemu, který za 146,5 metrů vypálil všem rybník a ze čtvrtého místa se posunul k první výhře v sezoně.

Sakala si v Planici vylepšil své maximum, skončil třináctý

03.02.2018

Český skokan na lyžích Filip Sakala si v závodě Kontinentálního poháru v Planici vyskočil své letošní maximum. Ve velmi slušně obsazeném závodě totiž doskočil pro solidní 13. místo. Z umístění ve třicítce se radoval i Tomáš Vančura.

Z kvalifikace ve Willingenu postoupil pouze Koudelka, ovládl ji Polák Stoch

02.02.2018

Pouze jeden český reprezentant postoupil do sobotního závodu ve Willingenu v rámci série Willingen Five. Roman Koudelka však v kvalifikaci obsadil až 42. místo. Vojtěch Štursa se naopak po špatném pokusu ocitl mezi šesticí nepostupujících. Vyhrál Polák Kamil Stoch.