×
Skok na lyžích
Kožíškovi se v Rakousku opět podařilo bodovat

11.01.2018

Českým skokanům se nepodařilo ve čtvrtek navázat na úspěšný první závod z Bischofshofenu, kdy se do elitní třicítky dostali hned ve třech, a na rakouském velkém můstku se bodově prosadil pouze Čestmír Kožíšek, jenž vybojoval po povedeném druhém kole osmnáctou pozici.

Kožíšek vybojoval v Bischofshofenu skvělé třetí místo

10.01.2018

Český skokan Čestmír Kožíšek se vrátil po účasti na Turné čtyř můstku zpět do Kontinentálního poháru a okamžitě zaútočil na stupně vítězů! V rakouském Bischofshofenu se mu podařilo po dvou výborných skocích obsadit konečné třetí místo. Na body dosáhli také Lukáš Hlava a Filip Sakala.

Mladí Češi se prosadili na Mistrovství Tatranského svazu lyžařů

07.01.2018

O víkendu ve dnech 5. až 7. ledna 2018 proběhlo v polském Zakopaném Mistrovství TZN (Tatrzański Związek Narciarski - Tatranský svaz lyžařů). Na nově zrekonstruovaném můstku „Wielka Krokiew“ se závodů zúčastnili i členové české reprezentace, kteří startovali ve třech kategoriích. Na závodech startovala i polská juniorská reprezentace a také zbylí členové polské seniorské reprezentace, kteří nestartovali na světovém či kontinentálním poháru.

Čechům závody v Titisee nevyšly. Sobota bez bodů, v neděli Hlava třicátý

07.01.2018

Nepříliš vydařené závody v Kontinentálním poháru má za sebou česká reprezentace, která na německé můstky vyrazila v sestavě Lukáš Hlava, Filip Sakala a Tomáš Vančura. Ze dvou představení na velkém můstku Češi vydolovali jen jeden bod.

Poláci slaví vítězství v Turné, Kamil Stoch napodobil Svena Hannawalda

06.01.2018

Po tom, co v prvním kole v Innsbrucku kvůli zranění skončil Richard Freitag, bylo poměrně jasné, že má polský skokan Kamil Stoch jasně nalajnovanou výhru v Turné čtyř můstků. Zbývalo jen dořešit, zda suverén letošního Turné vyhraje všechny čtyři závody a stane se po Svenu Hannawaldovi druhým závodníkem v historii, kterému se to povedlo. Třicetiletý Polák v prvním kole porazil Čestmíra Kožíška a byl ve vedení, které nepustil ani ve finálové třicítce. Rodák ze Zakopané vyhrál o 3,2 bodů a v součtu všech čtyř závodů téměř o sedmdesát bodů před druhým Němcem Wellingerem.

Poslední závod Turné bude skákat jen Kožíšek. V sobotu vyzve Stocha

05.01.2018

Čestmír Kožíšek v kvalifikaci v rakouském Bischofshofenu potvrdil, že v současnosti má z českých skokanů nejlepší formu a opět se kvalifikoval do hlavního závodu Turné čtyř můstků. Zvládl to však jako jediný.

Trápení Čechů na Turné pokračuje. Kožíškovi chybělo 9 bodů, Štursa skončil poslední

04.01.2018

Turné čtyř můstků se přesunulo po své polovině do Rakouska, kde se ale českým skokanům vůbec nedařilo. V Innsbrucku Čestmír Kožíšek ani Vojtěch Štursa do druhého kola nepostoupili.

Koudelka odjel domů, tým pokračuje ve třech

04.01.2018

Vzhledem k nepovedenému začátku letošní sezóny a trvajícím výkonnostním problémům české reprezentace skoku na lyžích byl po výsledku dnešní kvalifikace v Innsbrucku a po vzájemné dohodě stažen Roman Koudelka z dalšího působení na Turné čtyř můstků.

Kvalifikaci v Innsbrucku ovládl Kobajaši, dva Češi do prvního kola

03.01.2018

Vítězem kvalifikace na závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku se stal Japonec Junširo Kobajaši, který doletěl na 131 metrů a nechal za sebou oba závodníky bojující o celkové prvenství v seriálu. Lídr Kamil Stoch obsadil druhé místo, Richard Freitag z Německa byl těsně za ním třetí. Do závodu prošli dva Češi Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek.

Stoch nejlepší i v Ga-Pa, Češi bez druhého kola

01.01.2018

Druhý závod 66. ročníku Turné čtyř můstků opanoval stejně jako v Oberstdorfu polský závodník Kamil Stoch. Triumfoval tak ve třetím závodě v seriálu za sebou a navýšil náskok v celkovém hodnocení před Richardem Freitagem z Německa, jenž byl druhý. Žádný český skokan tentokrát nebodoval.

V Ga-Pa bude skákat stejné české trio jako v Oberstorfu. Kvalifikaci ovládl dlouhým letem Forfang

31.12.2017

Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa. Tito tři čeští skokani se představili v hlavním závodu úvodního dílu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu a stejné trio bude usilovat o postup do druhého kola také na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu. Nejlépe si vedl Koudelka, jenž obsadil 41. místo. Jediným skokanem, který pokořil hranici 140 metrů, byl Nor Johann André Forfang, a jasně vyhrál.

Turné čtyř můstků: Stoch zvítězil v Oberstdorfu, Koudelka si připsal bod

30.12.2017

Vítěz loňského ročníku Turné čtyř můstků Kamil Stoch vykročil úspěšně i do 66. ročníku seriálu. Po čtvrtém místě v prvním kole zaútočil ve druhé sérii skoků a pokusem dlouhým 137 metrů doskočil na první místo. Z českých závodníků postoupil do druhého kola pouze Roman Koudelka a nakonec obsadil třicáté místo.