×
Skok na lyžích
Čechům se vě Světovém poháru nedařilo, celkovým vítězem je Stoch

27.03.2018

Sezona 2017/18 ve skocích na lyžích je u konce. Při posledním finálovém závodě v Planici potvrdil svou dominanci polský skokan Kamil Stoch. Češi však v posledním dějství sezony scházeli a mají za sebou ročník plný hořkosti. Nejlepším se stal Čestmír Kožíšek, jemuž však náleží pozice až v páté desítce.

Stoch zakončil sezonu stylově 31. vítězstvím

25.03.2018

Vítězem posledního závodu světového poháru 2017/2018 se stal polský reprezentant Kamil Stoch. V Planici triumfoval s obrovským náskokem 15,5 bodu před Stefanem Kraftem. Stoch triumfoval i v seriálu Planica 7.

Poslední týmový závod sezony ovládla letecká velmoc – Norsko

24.03.2018

Planica viděla krásný poslední týmový závod této sezony. Do poloviny prvního kola se o vítězství přetahovali Slovinci a Noři, ovšem poté za domácí pokazil skok Semenič s Prevcem a Norsko šlo do finále za jasného vedení, který po celý jeho průběh náskok navyšovalo. Soutěžilo se tak jen o další pozice na stupních vítězů. Druhé místo brali Němci, třetí skončili Slovinci a nepopulární čtvrté místo vyskákali Poláci.

Kožíšek v Planici na závěr sezony nebodoval, Stoch opět nejlepší

23.03.2018

Polský skokan Kamil Stoch zaznamenal svou jubilejní 30. výhru v kariéře, když dokázal triumfovat v předposledním individuálním závodě sezony ve slovinské Planici. Jediný český reprezentant Čestmír Kožíšek obsadil 34. místo.

Kožíšek prošel v Planici z kvalifikace, kterou vyhrál Forfang. Schlierenzauer předvedl veleskok

22.03.2018

Poslední zastávka letošního ročníku světového poháru tradičně patří slovenské Planici. Na mamutím můstku s příznačným názvem Letalnica se děly věci. Rakušan Gregor Schlierenzauer vyrovnal světový rekord délkou 253,5 metrů, ale při dopadu si hrábl rukama. Čestmír Kožíšek tentokrát potvrdil letecké schopnosti a do závodu prošel z 19. místa. Vítězem kvalifikačního klání se stal za 241 metrů norský letec Johann André Forfang, který za sebou nechal druhého Semeniče a třetího Kubackého.

Ve Vikersundu triumfoval Johansson, Stoch vyhrál světový pohár

18.03.2018

Vítězem posledního závodu letošního Raw Air turné se stal Nor Robert Johansson. Na ryze norských stupních vítězů ho doplnili krajané Andreas Stjernen a Daniel Andre Tande. Šestý skončil Kamil Stoch a už teď se stal jistým vítězem světového poháru. Zároveň triumfoval i v norském seriálu závodů. Jediný český skokan Čestmír Kožíšek neprošel z kvalifikace.

Norové neměli ve Vikersundu konkurenci, suverénně opanovali družstva

17.03.2018

Skokani Norska suverénně opanovali závod družstev v rámci závodu světového poháru v norském Vikersundu. Před druhým Polskem měli neuvěřitelný náskok 265,6 bodu. Třetí místo pak brali nečekaně Slovinci. Český tým nestartoval.

V Čajkovském triumfoval suverénně Huber, z Čechů byl nejlepší 15. Polášek

17.03.2018

Předposlední závod Kontinentálního poháru v ruském Čajkovském přinesl naprosto jednoznačnou výhru Stefana Hubera. Český reprezentant Viktor Polášek potěšil patnáctým místem, Lukáš Hlava se po nepovedeném druhém pokusu umístil až jako 27.

Kožíšek ve Vikersundu neprošel z kvalifikace, zase vládl Stoch

16.03.2018

Z páteční kvalifikace na můstku Vikersundbakken, kde v poslední letech padají světové rekordy, nepostoupil do nedělního závodu jediný český zástupce ve startovním poli Čestmír Kožíšek, který obsadil 43. místo. Z výhry a navýšení náskoku v pořadí Raw Air turné se radoval suverén posledních dnů Kamil Stoch.

Kožíšek v Trondheimu skončil v prvním kole, Stoch je blízko celkovému prvenství

15.03.2018

Závěrečný závod na velkém můstku v této sezoně se uskutečnil v norském Trondheimu a ve středeční kvalifikaci si účast v něm zajistil i Čestmír Kožíšek. Český skokan v samotném závodě ale nakonec do druhého kola nepronikl a obsadil konečné 42. místo.

Derniéru na velkém můstku si užije Kožíšek. Koudelka kvalifikací neprošel

14.03.2018

Závěrečný díl skokanské části Světového poháru v norském Trondheimu přinesl ve středu kvalifikační boje o postup do individuálního závodu, který předchází samotnému vyvrcholení letošní sezony při letech na lyžích. V kvalifikaci se dokázal prosadit Čestmír Kožíšek, naopak Roman Koudelka skončil druhý pod čarou.

Koudelka v Trondheimu skončil poslední, závodu vládl Stoch

13.03.2018

Nepovedené vystoupení v norském Lillehammeru má za sebou český skokan Roman Koudelka. Závod na velkém můstku vyhrál suverén sezony Kamil Stoch o propastných 28 bodů.