×
Skok na lyžích
Lukáš Hlava během dvou závodů Kontinentálního poháru v Erzurumu dokázal dvakrát bodovat

20.01.2018

Dva závody během jednoho dne, takový byl sobotní program Kontinentálního poháru v tureckém Erzurumu. Páteční závod byl přesunut na sobotu a zařadil se před plánovaný odpolední program. První dějství startovalo už brzy po ránu a slušně si v něm vedl Lukáš Hlava, který obsadil dvanácté místo. Vítězem se stal David Siegel. Odpolední klání vyšlo nejlépe Anže Lanišekovi. Hlava si tentokrát o něco pohoršil, když skončil na dvacáté pozici. Dopoledne bodoval také Damian Lasota, odpoledne Filip Sakala.

Novým mistrem světa v letech na lyžích je Tande, ke zlatu mu stačila tři kola

20.01.2018

Vyvrcholení individuálního závodu mistrovství světa v letech na lyžích znovu ovlivnilo nepříznivé počasí, stejně jako celý průběh šampionátu. Start třetího kola byl posunut o půlhodiny a v 16:30 se konečně začalo skákat. Vítr dělal skokanům potíže, hodně se měnil. Co se však neměnilo, bylo pořadí na prvním místě. Ačkoliv měl Daniel-André Tande nejhorší podmínky v celém třetím kole, zvládl 200 metrů a pojistil si po třetím kole vedení. Zlato udržel, jury totiž čtvrté kolo po třech skocích zrušila a Nor tak vybojoval první medaili z velkého závodu v kariéře.

Pro Kožíška skončil letecký šampionát už v kvalifikaci

19.01.2018

Mistrovství světa v letech na lyžích bude probíhat bez českého zastoupení. Jako jediný se do německého Oberstdorfu vydal Čestmír Kožíšek, který ale neprošel kvalifikací, když po pokaženém skoku skončil na 43. pozici.

Úvod šampionátu v letech komplikuje vítr, kvalifikace byla přesunuta na pátek před první kolo

18.01.2018

Problémy s větrem, které si minulou neděli vyžádaly zrušení vůbec prvního závodu letošní sezony – letů v Kulmu, pokračují. Ve čtvrtek 18. ledna od 16 hodin měla začít kvalifikace na mistrovství světa v letech na lyžích v Oberstdorfu. Čtyřiapadesát letců včetně Čestmíra Kožíška, stejně jako fanoušci dole pod mamutem, se jí nedočkali. Boj o postup do hlavního kola byl nejprve odložen na 16:30, poté posunut o dalších 15 minut a vzápětí kvůli špatným povětrnostním podmínkám přeložen. Kvalifikační klání proběhne nově v pátek od 14:30, první kolo individuálního závodu by mělo začít v 16 hodin.

Mistrovství světa v letech na lyžích začíná, český tým bude reprezentovat Čestmír Kožíšek

17.01.2018

Jeden z vrcholů skokanské sezony přichází. Jubilejní 25. mistrovství světa v letech na lyžích, které proběhne v Oberstdorfu, začíná čtvrteční kvalifikací. O postupovou čtyřicítku do prvního kola se bude prát i český skokan Čestmír Kožíšek, který na letecké generálce v Kulmu obsadil třinácté místo a zaznamenal tak nejlepší český výsledek sezony. Individuální závod je čtyřkolový a proběhne v pátek a v sobotu, neděle bude patřit týmovému klání.

Štursa s Poláškem sahali v Zakopaném po stupních vítězů

15.01.2018

Závodní víkend kromě letců v Kulmu absolvovali také skokané v polském Zakopané, kde se uskutečnily závody na velkém můstku v rámci FIS Cupu, do kterého nastoupily také reprezentační opory Vojtěch Štursa a Viktor Polášek. Po sobotním atakování první desítky se v neděli oba favorité natahovali po stupních vítězů, nakonec však skončili na čtvrtém a pátém místě.

Nedělní lety v Kulmu byly zrušeny kvůli silnému větru

14.01.2018

Sobotní první závod letecký závod v Bad Mitterndorfu neměl nedělní druhé pokračování. Špatné povětrnostní podmínky nejprve odvály kvalifikaci a jury vydala rozhodnutí, že do prvního kola půjde všech 57 skokanů. Úvodní kolo bylo prvně posunuto z plánovaných 14:15 o půl hodiny, poté na patnáctou hodinu a následně zrušeno. Fanoušci letů na lyžích se znovu dočkají opět ve čtvrtek, kdy začíná letecký šampionát v Oberstdorfu.

Nové rozdělení reprezentace, u Schallerta zůstávají jen Koudelka se Štursou

13.01.2018

Po neúspěšném Turné čtyř můstků rozhodlo vedení úseku skoku na lyžích o novém rozdělení reprezentačních družstev.

Po Kontinentálním poháru v Bischofshofenu jsem začal věřit, že jdu správným směrem, říká Čestmír Kožíšek

13.01.2018

Při prvním závodu v letech na lyžích se zrodil nejlepší český výsledek aktuální sezony. Čestmír Kožíšek totiž po finálovém kole figuroval na patnáctém místě, aby se v autě dozvěděl, že přes dvě diskvalifikace skokanů před sebou obsadil konečné třinácté místo. Šestadvacetiletý skokan hlásí, že jeho výsledek je odrazem nedávných závodů Kontinentálního poháru v Bischofshofenu, kde dosáhl na stupně vítězů, a začal si věřit. Rodák z Jilemnice zároveň potvrdil, že má letecké závody rád. V zimě 2015 ve Vikersundu si totiž stanovil osobní rekord na 226 metrů.

V Bad Mitterndorfu se zrodil nejlepší český výsledek sezony, Kožíšek byl třináctý

13.01.2018

Nejlepší český výsledek v sezoně zaznamenal český reprezentant Čestmír Kožíšek. Po dvou letech na hranici 210 metrů obsadil konečné třinácté místo. Původně byl patnáctý, ale po skončení závodu byli diskvalifikováni dva závodníci, kteří se umístili před českým skokanem. Z vítězství se v norském duelu radoval Andreas Stjernen, který za sebou nechal krajana Daniela Andre Tandeho. Na stupně vítězů se dostal i Simon Ammann.

Kvalifikace na mamutím můstku vyšla nejlépe Norům, z Čechů postoupil do sobotního závodu Kožíšek

12.01.2018

Poprvé v letošní sezoně světového poháru dostali příležitost předvést své umění skokani – letci. V rakouském Bad Mitterndorfu totiž proběhla kvalifikace na sobotní první závod na můstku Kulm. Dle očekávání jí vyhráli závodníci, kteří jsou na mamutech jako doma. Vítězem kvalifikace se stal Nor Daniel-André Tande před svým krajanem Andreasem Stjernenem, třetí byl slovinský letec Jernej Damjan. Z českých skokanů se v sobotu v prvním kole představí pouze Čestmír Kožíšek, jenž obsadil 27. místo.

Letošní premiéry na mamutím můstku se zúčastní tři Češi

11.01.2018

V rakouském Bad Mitterndorfu na slavném leteckém můstku Kulm se bude premiérově v letošní sezoně závodit v letech na lyžích. Mamutí můstek si v rámci Světového poháru vyzkouší tři čeští skokani - ve skvělé formě skákající Čestmír Kožíšek, stálice české reprezentace Lukáš Hlava a teprve jednadvacetiletý Filip Sakala.