Skok na lyžích
Na Turné v Innsbrucku se kvalifikovali čtyři Češi. Doleželová boduje v Rusku.

03.01.2014

Další závod Turné čtyř můstků byl zahájen kvalifikací v Innsbrucku. Podmínky pro skoky na můstku HS 130 nebyly zrovna ideální, foukal vítr, trénink i kvalifikace se posouvaly. Pro zítřejší závod je předpovězena síla větru až 100 km/h. Pokud tedy nebude možné zítra skákat, použijí se dnešní výsledky z kvalifikace pro následující závod v Bischofshofenu.

Jan Matura ve druhém závodě Turné čtyř můstků jedenáctý

02.01.2014

Druhý závod Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu na můstku HS 140 byl úspěšný pro Honzu Maturu. Skončil těsně za první desítkou, když s výkony 132,5 a 132 metrů obsadil 11. příčku.

Dobrá zpráva: Koudelka bude skákat v Ga-Pa

30.12.2013

Oblíbený můstek v Garmich-Partenkirchenu si jako místo svého návratu do kolotoče Světového poháru skokanů na lyžích vybral Roman Koudelka. Čtyřiadvacetiletý závodník Dukly Liberec, kterého trápily obtíže s krční páteří, nahradí v reprezentačním týmu Martina Cikla.

V prvním závodě Turné čtyř můstků bodoval jen Lukáš Hlava

29.12.2013

Úvodní závod 62. ročníku Turné čtyř můstků vyhrál v Oberstdorfu Švýcar Simon Ammann před Norem Andersem Bardalem. Jediný český skokan na lyžích v druhém kole Lukáš Hlava byl dvacátý a připsal si nejlepší výsledek v sezóně. V prvním kole neuspěli proti svým soupeřům Jan Matura, Čestmír Kožíšek ani Antonín Hájek.

Na Turné čtyř můstků postoupili z kvalifikace čtyř Češi.

28.12.2013

Turné čtyř můstků dnes zahájili nejlepší světoví skokani kvalifikací v Oberstdorfu. Zítra bude o postup do finále bojovat v prvním kole 25 dvojic. Tu lepší polovinu z nich ještě doplní pět „lucky loosers“. Ve finále se nakonec utká třicet závodníků. Skokany, kromě bodů do žebříčku Světového poháru, motivuje i prize money ve výši 7 milonů korun, která bude rozdělena v rámci celého Turné.

Veselé Vánoce a ať vám to v novém roce létá i skáče!

23.12.2013

Přeje Organizační výbor MS Harrachov 2014.

Návrat skokana Jakuba Jandy. V Engelbergu skončil pátý

21.12.2013

Skvělého výsledku dosáhl ve švýcarském Engelbergu skokan na lyžích Jakub Janda, když v závodě SP na můstku HS 137 skončil pátý. Dařilo se i skokance Michaele Doleželové.

Věřím, že Honza Matura by nám na olympiádě mohl udělat radost, říká legendární trenér československých skokanů na lyžích Zdeněk Remsa

19.12.2013

Zařadil se mezi nejvýraznější postavy světového skoku na lyžích. V šedesátých letech vedl slavnou skokanskou skupinu Remsa Boys v čele s olympijským vítězem Jiřím Raškou. Jak Zdeněk Remsa vzpomíná na zlatou éru a komu ze současných skokanů fandí nejvíc?

Skokani našli v Německu pevnou půdu pod nohama

15.12.2013

Další závody Světového poháru v Titisee-Neustadt začaly na můstku HS 142 v pátek třináctého. Do německého střediska odcestovala opět šestice českých skokanů. Z kvalifikace postoupil Antonín Hájek, Jan Matura, Jakub Janda a Lukáš Hlava. Poslední dva zástupci Borek Sedlák a Martin Cikl se bohužel nekvalifikovali.

Hlavně nemotivovat!

08.12.2013

Maraton Světového poháru v Lilehammeru pokračoval 8. prosince kvalifikací mužů a hlavním závodem na můstku HS 138.

Smolný Lillehammer

07.12.2013

Světový pohár v Lilehammeru začal v pátek 6. prosince kvalifikací mužů a závodem smíšených týmů na můstku HS 100.