Skok na lyžích
Kvalifikace na druhý olympijský závod opět úspěšná

14.02.2014

Do druhého olympijského závodu, tentokrát na velkém můstku HS 140, nominoval reprezentační trenér David Jiroutek kvarteto Matura, Janda, Koudelka a Hájek. Všichni skokani jej zvládli a postoupili tak do zítřejšího hlavního závodu.

Legendární Visage vystoupí na MS v Harrachově se symfonickým orchestrem!

12.02.2014

Visage - jedna z největších hvězd britské nové vlny, ke které vzhlížejí Pet Shop Boys i Depeche Mode, zavítá v březnu do Harrachova. Stane se tak u příležitosti premiéry unikátního koncertního projektu The Synthosymphonica, který propojuje elektronickou a symfonickou hudbu.

Roman Koudelka nejlepší z Čechů v prvním olympijském závodě

09.02.2014

V prvním olympijském závodě na středním můstku HS 106 byl nejúspěšnější Roman Koudelka na šestnáctém místě. Do první dvacítky se vešel ještě Jakub Janda. Jan Matura obsadil 23. místo. Poslední z Čechů, Lukáš Hlava nepostoupil do druhého kola.

Úspěšná kvalifikace na první olympijský závod

08.02.2014

V dnešní kvalifikaci na první olympijský závod na středním můstku HS 106 se kvalifikovali všichni čtyři nominovaní skokani. Tři z nich se vešli do první desítky.

Soutěžte o vstupenky na MS v letech na lyžích!

04.02.2014

Organizační výbor MS zve všechny fanoušky ke dvěma soutěžím o vstupenky na šampionát!

„Všichni jedou na olympiádu pro medaili, jenže ty placky budou vždycky jenom tři,“ ví těsně před odletem do Soči skokan na lyžích Jakub Janda

03.02.2014

Premiéru pod pěti kruhy si odbyl už před dvanácti lety v Salt Lake City a na svou čtvrtou olympiádu vyráží Jakub Janda v roli zkušeného mazáka. Přesto si myslí, že ho v ruském Soči ještě má co překvapit.

Jan Matura těsně za první desítkou

02.02.2014

Poslední závod Světového poháru před odletem na OH do Sochi v německém Willingenu, na můstku HS 145, byl úspěšný pro dva české skokany. Jan Matura se umístil na 11. místě se skoky 137 a 134 metrů. Druhý z Čechů Jakub Janda skočil 137,5 a 133 metrů a obsadil konečnou 15. příčku.

Osmnáctý Matura bodoval jako jediný Čech

01.02.2014

V předposledním závodu Světového poháru před OH v Soči se do bodované třicítky dostal jen Jan Matura. Tentokrát na něj „zbylo“ až 18. místo, což ho posunulo o dvě příčky níž v celkovém hodnocení SP, na 21. místo.

Liberecký kraj podpoří březnové MS v letech na lyžích

28.01.2014

Zastupitelstvo Libereckého kraje dnes schválilo finanční podporu Mistrovství světa v letech na lyžích 2014 (13. -16. 3.). Liberecký kraj navíc podpoří diváky tak, že zakoupená vstupenka na závody bude zároveň jízdním dokladem pro cestu vlakem nebo autobusem do Harrachova a zpět z celého území LK.

Sedmý Jan Matura se blíží pódiovému umístění

26.01.2014

Druhý závod Světového poháru v Sapporu ovládli Slovinci, i když měl na vítězství nakročeno Jan Matura, vítěz prvního kola.

Skokan na lyžích Jan Matura má za sebou povedený víkend. V japonském Sapporu byl osmý a sedmý

26.01.2014

Slibnou a hlavně stabilní výkonnost prokazuje s blížící se olympiádou skokan na lyžích Jan Matura. Z velkého můstku v japonském Sapporu, kde loni dvakrát zvítězil, si tentokrát veze osmou a sedmou příčku.

Jan Matura v Sapporu osmý

25.01.2014

Z dnešního závodu Světového poháru v japonském Sapporu na můstku HS 134 si body do celkového žebříčku připsali tři čeští skokani. Nejlepší Jan Matura s výkony 127,5 a 125,5 metru obsadil dělenou osmou příčku. Stejný počet bodů (254,3) získali i dva závodníci z Německa, Michael Neumayer a Markus Eisenbichler.