Skok na lyžích
Harrachovské Mistrovství světa v letech na lyžích zahájila vydařená kvalifikace českých skokanů a velkolepá show

13.03.2014

Velkolepý ceremoniál otevřel světový šampionát v letech na lyžích, který až do neděle hostí Harrachov. Na slavnostním zahájení nechyběl tanec s ohněm, laserová show ani monstrózní ohňostroj. Ceremoniálu předcházela pro české skokany podařená kvalifkace.

Trenér českých skokanů David Jiroutek těsně před startem MS: Medaili neslibujeme, ale chceme ji

13.03.2014

Už ve čtvrtek, 13. března bude zahájeno 23. Mistrovství světa v letech na lyžích, které se po dvanácti letech vrací do Harrachova. Čeští skokani si skvěle načasovali formu a nebojí se prohlásit: „Chceme z Harrachova medaili.“

Čeští skokani před domácím mistrovstvím světa září. Roman Koudelka byl v Trondheimu čtvrtý

07.03.2014

Skvělou pozvánku na domácí světový šampionát v letech na lyžích připravil pro diváky Roman Koudelka. V závodě Světového poháru na velkém můstku v norském Trondheimu nečekaně ovládl první kolo, nakonec byl čtvrtý.

Harrachovské MS v letech na lyžích komplikuje počasí. Šampionát ale bude

07.03.2014

Do začátku Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově zbývá pouhých pár dnů a neohrozí ho ani teplé počasí a problémy s tajícím sněhem. Organizační výbor finišuje s přípravami a věří, že harrachovský šampionát naplní očekávání fanoušků na 100%. Má pro ně připraveno perfektní zázemí, mimořádný doprovodný program a dopravu zdarma.

Jakub Janda je před světovým šampionátem v Harrachově ve skvělé formě. V Kuopiu byl sedmý.

04.03.2014

Druhého nejlepšího výsledku v sezóně dosáhl skokan na lyžích Jakub Janda, když na Světovém poháru ve finském Kuopiu skončil sedmý. Z vítězství se znovu radoval Polák Stoch.

Antonín Hájek v Lahti opět úspěšný

02.03.2014

V nedělním individuálním závodě ve Finsku, v Lahti se opět dařilo Antonínu Hájkovi. K pátečnímu čtrnáctému místu dnes přidal místo o stupínek horší. I tak to pro tohoto mladého závodníka byl velmi úspěšný víkend. Body do celkového žebříčku si připsal také Jan Matura na 24. místě a na předposlední bodované pozici skončil Lukáš Hlava.

České kvarteto v Lahti šesté

01.03.2014

V dnešním závodě družstev ve finském Lahti na můstku HS 130 si český tým vedl vyrovnaně a celkově skončil o příčku výše než na posledním týmovém závodě na OH v Soči. České kvarteto ve složení Hájek, Koudelka, Matura, Janda si vyskákalo šesté místo.

Jakub Janda třináctý v Lahti

28.02.2014

O tomto víkendu se ve finském Lahti konají další tři závody Světového poháru. Dnes byla na programu kvalifikace a po krátké pauze následoval první individuální závod na můstku HS 130. Nejlépe z našich skokanů skončil Jakub Janda (120 a 124,5 m) na třináctém místě. Hned za ním, na čtrnácté příčce, se umístil Antonín Hájek (122,5 a 119,5 m), který dosáhl svého doposud nejlepšího umístění ve SP.

Mistrovství světa v letech na lyžích se blíží. Organizátoři očekávají rekordní návštěvnost

28.02.2014

Necelé dva týdny zbývají do startu nejočekávanější domácí sportovní události letošního roku. Na mistrovství světa v letech na lyžích, které bude od 13. do 16. března hostit Harrachov, se představí naprostá skokanská špička v čele s dvojnásobným olympijským vítězem Kamilem Stochem.

Větrný závod ve Švédsku - první body pro Koudelku

26.02.2014

Další závod Světového poháru ve švédském Falunu na zrekonstruovaném můstku HS 134 přinesl body do celkového žebříčku jen Hájkovi a Koudelkovi. Janda si po prvním skoku „vytáhl Černého Petra“.

V soutěži družstev skončili čeští skokani sedmí.

17.02.2014

Dvanáct týmů dnes nastoupilo do souboje o poslední skokanské olympijské medaile. Z dramatického závěru vyšli zlatí Němci a ukončili tak nadvládu Rakušanů, kteří doposud vyhráli 9 světových akcí za sebou. Bronz si odváží Japonsko.