Harrachov opět ožije skokanským děním, na FIS Cup se do horského střediska chystají skokané z 15 zemí

03.03.2016

Harrachov opět ožije skokanským děním, na FIS Cup se v termínu 11. 3. – 12. 3. 2016 pod tamější můstky chystá hned 71 skokanů a 31 skokanek z 15 zemí. I přes nepříznivé podmínky, které nejen v České republice, ale i po celém světě panují, se organizátorům zatím daří vše.

Petr Prevc si pojistil celkové vítězství v SP 2016, Koudelka dvanáctý

28.02.2016

Ani dnes se nepodařilo ostatní skokanům překonat nadvládu slovinského skokana Prevce, který si dnešním vítězstvím zajistil celkové prvenství Světového poháru 2016. Těsně za nejlepší desítkou skončil Roman Koudelka, který byl dvanáctý. Na body dosáhl i třiadvacátý Jan Matura.

V Kazachstánu dominoval Prevc, Koudelka v nejlepší desítce. V Almaty skončil devátý!

27.02.2016

Slovinec Prevc opět vévodil závodu SP v Kazachstánu. Z Čechů bodoval pouze Roman Koudelka, který se dokázal probojovat do nejlepší desítky a v Almaty bral deváté místo.

MSJ Rasnov: České družstvo v mixech páté a v týmovém závodu šesté

24.02.2016

Středečnímu závodu mix týmu dominovali na můstku v Rasnově Slovinci a týmovému Němci. Český mix tým obsadil v Rumunsku v těžké konkurenci pěkné páté místo a v týmech byl šestý.

Nejlepší juniorský výsledek za poslední desetiletí, dva skokané do TOP 10 na MSJ v Rasnově. Polášek skončil čtvrtý a Vančura sedmý.

23.02.2016

Nejlepší výsledek za poslední desetiletí se podařil mladým skokanům na lyžích v rumunském Rasnově. Do Mistrovství světa 2016 naskočili čeští junioři na výbornou. Skvělým výsledkem se v úterním klání blýskli Viktor Polášek a Tomáš Vančura. Polášek skončil čtvrtý a Vančura sedmý.

Skokan Koudelka těsně za stupni vítězů, v Lahti si dolétl pro jeden z nejlepších výsledků v  sezoně v podobě čtvrtého místa

Skokan Koudelka těsně za stupni vítězů, v Lahti si dolétl pro jeden z nejlepších výsledků v sezoně v podobě čtvrtého místa

21.02.2016

Po včerejší zrušené týmové soutěži se počasí na můstku ustálilo a dovolilo odskákat jak kvalifikační klání, tak následný závod. Vynikajícího výsledku dosáhl Roman Koudelka, který si doskákal pro nejlepší výsledek sezony v podobě čtvrtého místa. Nestačil pouze na vítězného Hayboecka, druhého Geigra a třetího Takeuchiho. Bodoval i čtrnáctý Janda a jednadvacátý Hlava.

Tomáš Vančura: Nebudu si dávat malé cíle, ale do šestého místa to je reálné, říká mladý skokan před MSJ v Rasnově.

21.02.2016

Do Rasnova vyráží i sestava mladých skokanů na lyžích. Velkým želízkem, do kterého vkládá své naděje šéftrenér Schallert, je Tomáš Vančura. Podařilo se mu dostat do nominace na světové poháry a i bodovat na Mistrovství světa v Kulmu.

Koudelka se probojoval do nejlepší desítky, v Lahti skončil devátý

19.02.2016

Další soutěží pokračoval Světový pohár v Lahti a Česká republika v něm měla hned čtyřnásobné zastoupení. Pěkným výsledkem se blýskl Roman Koudelka který skončil devátý. Zvítězil Rakušan Hayboeck.

YOG: Chybělo to pomyslné štěstí, vše by mohlo vypadat jinak, říká trenér Lasota na desáté místo Holíka. Se skokankou Pešatovou oba skončili shodně desátí.

16.02.2016

Dnes do bojů o cenné kovy na Zimních olympijských hrách mládeže 2016 zasáhly také vycházející české skokanské naděje, aby pokořily můstek v Lillehammeru a popraly se o pěkná umístění. Českou republiku zde zastupují František Holík a Zdenka Pešatová. V odpoledním individuální závodu oba brali shodně desáté místo. Můstku vévodili Slovinci.

Skokan Kožíšek se ve Vikersundu blýskl osobním rekordem, dominoval Slovinec Prevc

14.02.2016

Ve třetím leteckém klání v norském Vikersundu dominoval Slovinec Prevc. Osobním rekordem 226 metrů se na leteckém můstku blýskl český skokan Čestmír Kožíšek, kterému patřila bodovaná devětadvacátá příčka.

Ve Vikersundu kraloval Prevc, Koudelka dvacátý

13.02.2016

Pouze jediného českého zástupce měla Česká republika na leteckém můstku ve Vikersundu. Roman Koudelka si na největším leteckém můstku dnes připsal dvacáté místo. Kraloval Slovinec Prevc.

Skokan Hlava se probojoval do nejlepší pětice v Zakopaném

13.02.2016

Kontinentální pohár pokračoval tento víkend v polském Zakopaném. Solidní výsledek se podařil Lukáši Hlavovi, který skončil pátý. Dominovali Rakušané v čele s Wohlgenanntem.