×
Skok na lyžích
Poláci slaví vítězství v Turné, Kamil Stoch napodobil Svena Hannawalda

06.01.2018

Po tom, co v prvním kole v Innsbrucku kvůli zranění skončil Richard Freitag, bylo poměrně jasné, že má polský skokan Kamil Stoch jasně nalajnovanou výhru v Turné čtyř můstků. Zbývalo jen dořešit, zda suverén letošního Turné vyhraje všechny čtyři závody a stane se po Svenu Hannawaldovi druhým závodníkem v historii, kterému se to povedlo. Třicetiletý Polák v prvním kole porazil Čestmíra Kožíška a byl ve vedení, které nepustil ani ve finálové třicítce. Rodák ze Zakopané vyhrál o 3,2 bodů a v součtu všech čtyř závodů téměř o sedmdesát bodů před druhým Němcem Wellingerem.

Poslední závod Turné bude skákat jen Kožíšek. V sobotu vyzve Stocha

05.01.2018

Čestmír Kožíšek v kvalifikaci v rakouském Bischofshofenu potvrdil, že v současnosti má z českých skokanů nejlepší formu a opět se kvalifikoval do hlavního závodu Turné čtyř můstků. Zvládl to však jako jediný.

Trápení Čechů na Turné pokračuje. Kožíškovi chybělo 9 bodů, Štursa skončil poslední

04.01.2018

Turné čtyř můstků se přesunulo po své polovině do Rakouska, kde se ale českým skokanům vůbec nedařilo. V Innsbrucku Čestmír Kožíšek ani Vojtěch Štursa do druhého kola nepostoupili.

Koudelka odjel domů, tým pokračuje ve třech

04.01.2018

Vzhledem k nepovedenému začátku letošní sezóny a trvajícím výkonnostním problémům české reprezentace skoku na lyžích byl po výsledku dnešní kvalifikace v Innsbrucku a po vzájemné dohodě stažen Roman Koudelka z dalšího působení na Turné čtyř můstků.

Kvalifikaci v Innsbrucku ovládl Kobajaši, dva Češi do prvního kola

03.01.2018

Vítězem kvalifikace na závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku se stal Japonec Junširo Kobajaši, který doletěl na 131 metrů a nechal za sebou oba závodníky bojující o celkové prvenství v seriálu. Lídr Kamil Stoch obsadil druhé místo, Richard Freitag z Německa byl těsně za ním třetí. Do závodu prošli dva Češi Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek.

Stoch nejlepší i v Ga-Pa, Češi bez druhého kola

01.01.2018

Druhý závod 66. ročníku Turné čtyř můstků opanoval stejně jako v Oberstdorfu polský závodník Kamil Stoch. Triumfoval tak ve třetím závodě v seriálu za sebou a navýšil náskok v celkovém hodnocení před Richardem Freitagem z Německa, jenž byl druhý. Žádný český skokan tentokrát nebodoval.

V Ga-Pa bude skákat stejné české trio jako v Oberstorfu. Kvalifikaci ovládl dlouhým letem Forfang

31.12.2017

Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa. Tito tři čeští skokani se představili v hlavním závodu úvodního dílu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu a stejné trio bude usilovat o postup do druhého kola také na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu. Nejlépe si vedl Koudelka, jenž obsadil 41. místo. Jediným skokanem, který pokořil hranici 140 metrů, byl Nor Johann André Forfang, a jasně vyhrál.

Turné čtyř můstků: Stoch zvítězil v Oberstdorfu, Koudelka si připsal bod

30.12.2017

Vítěz loňského ročníku Turné čtyř můstků Kamil Stoch vykročil úspěšně i do 66. ročníku seriálu. Po čtvrtém místě v prvním kole zaútočil ve druhé sérii skoků a pokusem dlouhým 137 metrů doskočil na první místo. Z českých závodníků postoupil do druhého kola pouze Roman Koudelka a nakonec obsadil třicáté místo.

Tři čeští skokani postoupili do hlavního závodu v Oberstdorfu, vítězem kvalifikace se stal lídr Freitag

29.12.2017

Kvalifikace na úvodní závod 66. ročníku Turné čtyř můstků vyšla českým skokanům ze tří čtvrtin. Na první kolo v Oberstdorfu se může těšit trio Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa. Všichni tři Češi ale skončili na přelomu čtvrté a páté desítky a v předposlední den roku na Schattenbergu budou mít v K.O. systému těžké soupeře. Z kvalifikace, kterou posledním skokem vyhrál domácí Richard Freitag, neprošel naopak čtvrtý český skokan na Turné Viktor Polášek.

Polášek na druhé místo nenavázal, skončil ve třetí desítce

28.12.2017

Český skokan Viktor Polášek nedokázal ve čtvrtek v Engelbergu navázat na výbornou druhou příčku ze středečního závodu a obsadil konečné 21. místo. I tak byl ale na švýcarském můstku nejlepším z Čechů, kteří do závodu nastoupili. Do bodované třicítky se vešel ještě Lukáš Hlava.

AUDI Cup v Harrachově zrušen!

28.12.2017

Z důvodu masivního sněžení musely být zrušeny závody ve skoku na lyžích a severské kombinaci, které se měly uskutečnit 28. prosince 2017 na můstcích v Harrachově.

Polášek zazářil na Kontinentálním poháru v Engelbergu druhým místem

27.12.2017

Ve středu se uskutečnil první ze dvou závodů Kontinentálního poháru v Engelbergu, který je pořádám těsně před startem Turné čtyř můstků. Výborně se v něm dařilo Viktoru Poláškovi, který po dvou vyrovnaných pokusech obsadil druhé místo. Zvítězil Francouz Jonathan Learoyd.