×
Snažíme se volný čas neproflákat, stále je co zlepšovat, říká trenér juniorů Jiroutek

Snažíme se volný čas neproflákat, stále je co zlepšovat, říká trenér juniorů Jiroutek

11.11.2014

Ani juniorská reprezentace v tomto sychravém počasí nezahálí a věnuje se přípravě na nadcházející sezónu. Když skokané nejsou zrovna na můstku, tak dolaďují kondici na suchu. V týmu panuje dobrá nálada, pohoda a optimismus.

Po společném soustředění s A týmem se junioři připravují odděleně. Vede je trenér Jiroutek s asistentem Žídkem a Doležalem. V prvním listopadovém týdnu se konalo soustředění v Liberci, které bylo zaměřeno  hlavně na fyzičku a techniku. V sobotu pak skokané absolvovali testování na desce. Tam se měřily jednotlivé výskoky a odraz. Víkend si zpestřili návštěvou fotbalového utkání.

,,U Poláška, Holíka, Michálka a Štursy je vidět kondiční posun a i po technické stránce jsme udělali pokrok,“ hodnotí  svěřence trenér Jiroutek.

Nájezdy, letovka a houpačka. S tím vším se museli skokané poprat. Některá cvičení vyžadují notnou dávku odvahy a koncentrace, ta však českým reprezentantům nechybí a již se těší na první závody. ,,Na zimu se už těším, myslím, že jsme přes léto udělali hodně práce a projeví se to v zimě, se skoky jsem spokojený, sice malé chybičky tam ještě jsou,“  říká reprezentant Štursa.

,,Po soustředění v Liberci nás čeká ještě společné soustředění s A týmem v rakouském Hinzenbachu a na konci listopadu chceme vyrazit do Klingenthalu, kde by měl být můstek po úvodu SP připraven. S klukama se už moc těšíme, jak na cestování, tak hlavně závodění, snažíme se volný čas neproflákat. Cílem je uspět v Almaty na MS juniorů,“ odtajňuje své plány Jiroutek.

MT

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři