Slovinský triumf, těsné vítězství Freunda, Koudelka celkově v hodnocení SP sedmý

4 min 11 s

Jediného českého zástupce měla Česká republika v nedělním závodě v Planici. Do elitní třicítky se vešel pouze Roman Koudelka. Ten v posledním závodu SP skončil čtyřiadvacátý, v celkovém hodnocení se umístil na výborném sedmém místě. Králem sezóny se stal Němec Severin Freund.

Finále to bylo opravdu napínavé. Hned dva adepti na zisk cenné trofeje – Freund a Prevc. V prvním kole měl více štěstí Slovinec Prevc, který se za 236,5 m zařadil na druhé místo za svého oddílového kolegu Tepeše. Freund byl za 222,5 m až sedmý a začal boj i o celkové vítězství  SP.  Naopak Roman Koudelka si poslední lety doslova užíval. V prvním kole předvedl 205,5 m a vyrovnal tím svůj výkon ze zkušebního kola a do druhého kola šel z dvacáté příčky.

Ve finálovém skoku si pohoršil a zakončil sezónu s výkonem 197 m a čtyřiadvacátým místem. Úsměv na tváři mu rozhodně nechyběl a proč ne? Se sezónou se rozloučil vynikajícím sedmým místem v celkovém hodnocení SP, před rokem rozhodně nedoufal, že by se mu mohlo takto dařit a několikrát i vystoupat na pódiová umístění.

Boj o lídra SP gradoval ve druhém kole. Tepeš předvedl fantastický velelet, který měl hodnotu 244 metrů, získal i vysoké stylové známky, což mu zaručilo nedělní vítězství. Prevc neměl co ztratit a skok natahoval, co se dalo, nakonec z toho bylo skvělých 233,5 m. Čekalo se na konečné známky, zda Freundovi bude sedmé místo na vítězství stačit. Oba závodníci Prevc i Freund získali shodně 1729 bodů, rozhodoval však počet vítězství. V tomto napínavém souboji zvítězil Němec Severin Freund a Peter Prevc ,stejně jako v dnešním závodu, bral druhé místo.