Skokanskou letní sezónu zakončil Janda v Klingenthalu čtvrtým místem, bodovali také Hlava s Kožíškem

7 min 1 s

Silnou čtyřku ve složení Janda, Hlava, Kožíšek, Vančura povolal do Klingenthalu na závod Kontinentálního poháru šéftrenér Richard Schallert. V posledním klání letošního léta se nejvíce dařilo veteránu Jandovi. V sobotu byl desátý a v neděli skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Bodovali také Hlava s Kožíškem.

Sobotní závod nejdelšími skoky rozjeli dobře Prevc a Tande. Tande za skok 134 m se usídlil průběžně na vedoucí pozici. Prevc ještě půl metru přidal, ale nižší stylové známky ho odsunuly na druhé místo. Polák Kubacki výkonem 129,5 m byl třetí. Z českých barev si nejlépe dnes vedl Jakub Janda. V úvodním klání doskočil na 130 metrů, což znamenalo pěkné desáté místo. Nedařilo se Lukáši Hlavovi, za 128,5 m byl sedmnáctý. Nejlepší třicítka zůstala skryta nejmladšímu Vančurovi, který skončil 41.

Janda v sobotu desátý, na body dosáhl také Hlava

Ve druhém kole povrdil svou formu Nor Tande. Skokem 146 m exceloval a právem vybojoval zasloužené vítězství. ,,Myslím, že to byl férový závod, vítr byl klidný a můj druhý skok byl velmi dobrý," řekl se spokojeností vítězný Nor. Druhé místo uhájil díky 142 m Slovinec Prevc. Bronzový stupínek vybjoval dnes za 137,5 m Polák Kubacki. I Jakub Janda se snažil druhý skok natáhnout a to se mu díky 134 m podařilo, ale v konečném hodnocení poklesl na desátou pozici. Naopak Lukáš Hlava si za 128 m o jedno místo polepšil.

Místo Hlavy v neděli nastupuje Kožíšek

Do neděle nastoupila trojice Janda, Kožíšek a Vančura. Smůlu si tento víkend vybral nejmladší český skokan Vančura, kterému ani dnes se výkonem 114 metrů nepodařilo postoupit do druhého kola.

Slibně si počínal zkušený veterán Janda s lomnickým Kožíškem. V prvním kole dolétl k metě 132 metrů, což ho zařadilo na šesté místo. Ani Kožíšek neměl na finálovou desítku po skoku 128,5 m značnou ztrátu a byl průběžně čtrnáctý. Překvapením v úvodním dějství byl francouzský skokan Vincent Decombes Sevoie. Ten skočil 133,5 m a o půl metru překonal Poláka Kota, který však díky dobrým stylovým známkám zaostal za průběžným lídrem pouze o dvě desetiny.

Janda útok na pódium

Závěrečné finále se vyvíjelo ku prospěchu českých barev. Janda také dnes natáhl ještě o dva a půl metru druhý skok a posouval se vzhůru výsledkovou listinou. Bohužel na medaili to nestačilo a český veterán zaostal za třetím Kotem o 1,3 b. a skončil čtvrtý. Kožíšek, druhé české želízko, si v závěru o dva metry pohoršil a skokem 126,5 m se umístil na finálové šestnácté příčce.

Druhé kolo zamíchalo kartami. Z desáté pozice až na stupínek nejvyšší se dokázal protlačil nejdelším skokem 141,5  m Slovinec Prevc a také pátý po prvním kole Nor Stjernen, který skončil druhý. Třetí místo bral Polák Kot.

Janda s Vančurou do třicítky v celkovém hodnocení COC

Celkové vítězství v Kontinentálním poháru si za letní sezónu odváží Nor Tande před druhým Kubackým a Kotem. Z Čechů v celkovém hodnocení byl nejlepší 12. Jakub Janda, 24. Tomáš Vančura, 34. Čestmír Kožíšek, 56. Lukáš Hlava.