LGP: Skokan Roman Koudelka vybojoval v Hinzenbachu třetí místo

2 min 46 s

Skvělý výsledek se podařil v neděli Romanu Koudelkovi, ten vlétl do předposledního závodu v rakouském Hinzenbachu pódiovým třetím místem. Z vítězství se radoval Polák Kubacki.

Po krátké zdravotní pauze naskočil Roman Koudelka do závodního dění opět naplno. Poslední dobu ho trápil pásový opar, kvůli kterému vynechal i domácí šampionát na libereckém Ještědu. Sobotní kvalifikace naznačila, že Koudelka má formu, šesté místo bylo pěknou odrazovou metou na neděli. K české smůle se nekvalifikovali 56. Janda ani 57. Štursa, diskvalifikováni byli hned dva čeští závodníci, Polášek s Vančurou.

Neděle se České republice vydařila. Roman Koudelka, ukázal, že můstek v Hinzenbachu mu opravdu sedí a zahájil první kolo skokem 88,5 m a pouze jedna desetina ho dělila od třetího místa, na kterém se usídlil Polák Kot. Průběžným lídrem byl Němec Andreas Wellinger.

Ve finále dokázal lomnický skokan ještě svůj skok natáhnout na 90,5 m a vybojoval tak cenný výsledek v podobě třetího místa. Nestačil pouze na polské duo, druhého Zylu a vítězného Kubackého.

Z Hinzenbachu se skokani přesunou do německého Klingenthalu, kde v úterý vyvrcholí závěr letní série Grand Prix 2018.