×
Skokan na lyžích Roman Koudelka triumfoval v závodě letní Grand Prix v Hinzenbachu

Skokan na lyžích Roman Koudelka triumfoval v závodě letní Grand Prix v Hinzenbachu

28.09.2014

Český skokan na lyžích Roman Koudelka nenašel přemožitele v závodě letní Grand Prix na středním můstku v rakouském Hinzenbachu. Je to jeden z nejlepších výsledků jeho kariéry.

Sobotní kvalifikace naznačila, že můstek v Hinzenbachu Čechům svědčí. Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci se trojice českých mušketýrů vrhla do nedělního závodu. Počasí přálo nejen skokanům, ale i divákům. Slunečno, bez větru a teploty šplhající za dvacet stupňů.

Jako první se z nájezdu spustil Čestmír Kožíšek. Ten doplachtil ke značce 86 metrů a s napětím se očekávalo, zda mu tento skok bude stačit k postupu do druhého kola. Nakonec měl štěstí a dokázal se vtěsnat do bodované třicítky. Po Kožíškovi přišel na řadu Hlava, tomu bohužel metry k postupu chyběly. ,, Nebylo to dnes úplně ideální, je potřeba do zimy ještě dost věcí zlepšit," dodal Hlava.

Jako poslední z Čechů nastoupil Koudelka, třetí ze sobotní kvalifikace. Závodníkovi z LSK Lomnice nad Popelkou skok vyšel na jedničku, 91 metrů ho zařadilo průběžně na druhé místo. Nestačil pouze na Rakušana Schlierenzauera. Za vítězem zaostal po prvním kole pouze o 2,8 b. a naznačil, že má na to, aby se popral o vítězství.

Ve druhém kole si Kožíšek polepšil a obsadil bodovanou sedmadvacátou příčku. Jako předposlední ze závodníků se z lavičky spustil Koudelka. Již po odrazu bylo zřejmé, že Roman formu má.  Ke skoku z prvního kola přidal ještě metr. Zraky českého týmu i příchozích diváků se nakonec upíraly ke Schlierenzauerovi, zda dokáže odpovědět na Koudelkův skvělý skok. Tomu se už metry přidat nepodařilo. V souboji  s nejlepším rakouským závodníkem zvítězil Roman Koudelka a odváží si zasloužené první vítězstvív letní Grand Prix.

,,Je vidět, že se příprava vyplatila. Změnili jsme vše od základu, přidali jsme více posilování a dalších prvků. Dobré skoky jsem předváděl již na soustředění ve Stamsu, ale nevěděl jsem, jak jsem na tom v porovnání s ostatními skokany. Můstek v Hinzenbachu mi vyhovuje, v prvním skoku ještě drobné chyby byly, ale druhý skok vyšel fantasticky a už se těším na další závody,“  dodal s úsměvem vítěz Koudelka.

Poslední letní závody SP čekají skokany již příští týden v německém Klingenthalu.

1. R. Koudelka 248,9 b., 2. G. Schlierenzauer 243 b., 3. M. Kraus 239,4 b., 4. R. Freitag 238,8 b., 5. M. Hayboeck 236,4 b.

Celkové výsledky najdete zde:

http://berkutschi.com/cz/front/results/11659

 

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři