×
Skokan na lyžích Jan Matura ukončil závodní kariéru

Skokan na lyžích Jan Matura ukončil závodní kariéru

06.05.2017

Skokan na lyžích Jan Matura se rozhodl po dvou desítkách sezon ukončit závodní kariéru.

„Už je to tak, po 21 sezónách ve světovém poháru jsem se rozhodl ukončit svou aktivní skokanskou kariéru. Během těchto let jsem měl možnost potkat mnoho skvělých, zajímavých lidí, výjimečných sportovců, trenérů a fanoušků. Fanoušci jsou pak Ti, bez kterých by počínání sportovců postrádalo veškerý smysl. Především oni motivují sportovce k ještě lepším a významnějším výkonům, za což jim patří obrovský dík," uvedl na své facebookové stránce.

Dále český reprezentant vyjádřil poděkování svým nejbližším: „Největší dík za ty krásné roky patří mé rodině, především pak manželce Veronice za neutuchající podporu, mým dětem, liberecké Dukle, mateřskému klubu v Lomnici nad Popelkou, českému týmu, skokanům, trenérům, funkcionářům, dobrovolníkům při závodech a všem těm, kteří se nějakým způsobem podepsali pod mou kariéro."

 V létě by rád absolvoval závody v Lomnici nad Popelkou, Kontinentální pohár ve Frenštátu pod Radhoštěm či MČR v Liberci.

Mezi jeho největší úspěchy patří dvě vítězství v závodech SP v Sapporu v roce 2013, dále 5. místo na velkém můstku na MS ve Val di Fiemme a čtvrté místo v týmové soutěži v severské kombinaci na MS v Trondheimu 1997.

 

 

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři