×
Skokan Lukáš Hlava se rozloučil s kontinentální soutěží osmým místem

Skokan Lukáš Hlava se rozloučil s kontinentální soutěží osmým místem

01.10.2017

Kontinentální pohár dosáhl svého závěru, poslední soutěž hostil německý Klingenthal. Z českého týmu zaznamenal vzestup Lukáš Hlava, v sobotu bral parádní čtrnácté místo a neděli zakončil osmou příčkou. Nejlepším českým skokanem v kontinentálním dění byl čtyřiadvacátý Čestmír Kožíšek.

V sobotu Hlava předvedl skoky o délce 128 metrů a 124 metrů a za to byl ohodnocen pěknou čtrnáctou pozicí. Do elitní třicítky se probojoval také osmadvacátý Čestmír Kožíšek 121,5 m a 114,5 m. Nedařilo se pětasedmdesátému Holíkovi a diskvalifikovanému Sakalovi. První vítězství slavil Nor Joachim Hauer.

V neděli se českému týmu blýsklo na lepší časy. Dokázal zabojovat Lukáš Hlava, skoky za hranici 130 metrů mu vynesly pěkný výsledek v podobě osmého místa.

Nejlepším českým závodníkem na kontinentální půdě byl Čestmír Kožíšek, tomu za letní sezonu patřilo čtyřiadvacáté místo. Za lomnickým skokanem se na devětadvacáté příčce usídlil Lukáš Hlava, následovali: 45. Sakala, 54. Vančura, 71. Janda, 93. Štursa. Vítězství si na své konto připsal Polák Klemens Muranka, druhý skončil Slovinec Tilen Bartol a třetí byl Němec Pius Pachke.

Celkové výsledky:

http://medias2.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3105/2018JP3105STC.pdfGenerální partner

Hlavní partner

Partneři