Skokan Koudelka těsně za stupni vítězů, v Lahti si dolétl pro jeden z nejlepších výsledků v  sezoně v podobě čtvrtého místa

Skokan Koudelka těsně za stupni vítězů, v Lahti si dolétl pro jeden z nejlepších výsledků v sezoně v podobě čtvrtého místa

3 min 48 s

Po včerejší zrušené týmové soutěži se počasí na můstku ustálilo a dovolilo odskákat jak kvalifikační klání, tak následný závod. Vynikajícího výsledku dosáhl Roman Koudelka, který si doskákal pro nejlepší výsledek sezony v podobě čtvrtého místa. Nestačil pouze na vítězného Hayboecka, druhého Geigra a třetího Takeuchiho. Bodoval i čtrnáctý Janda a jednadvacátý Hlava.

Po obědě naskočili skokané nejprve do kvalifikace. Tam se dařilo Jandovi, který za 91,5 m vybojoval pěkné desáté místo. Společně se zkušeným závodníkem Dukly Liberec postoupili i Roman Koudelka s Lukášem Hlavou. Koudelka bral postupovou devatenáctou pozici a Hlava byl devětadvacátý. Postup se nevydařil Janu Maturovi, který skončil 44.

V prvním kole český tým předvedl, že se dokáže probojovat i do nejlepší špičky. Janda byl za skok 92 m klasifikován jako sedmý a Koudelka díky 89 m hned za ním, bral průběžně osmé místo. Také Lukáš Hlava se snažil a skok natáhl na 92,5 m a byl třináctý. Nejlépe si ze startovního kole v prvním závodní klání vedl Rakušan Hayboeck, který ukázal 98,5 m. Průběžně druhý byl Němec Wank a třetí Japonec Takeuchi.

Finále přineslo napínavou podívanou, Hlava předvedl vyrovnaný skok 92,5 m, což mu v závěrečném hodnocení vyneslo bodovanou jednadvacátou příčku. Janda ke svému skoku z prvního kola přidal ještě metr 93,5 m a za to mu náleželo pěkné čtrnácté místo.

K pódiovým příčkám měl díky 95,5 m nakročeno Roman Koudelka. Tomu nakonec o 1,3 b. uteklo třetí místo. Nestačil pouze na vítězného Rakušana Hayboecka, druhého Němce Geigra a třetího Japonce Takeuchiho.