Skokan Koudelka desátý ve Wisle, Hlava s Jandou na bodech

4 min 38 s

V sobotním závodě jednotlivců v polské Wisle se z českých barev nejvíce dařilo české jedničce Koudelkovi, který skončil desátý. Cenné body ale získal také osmnáctý Hlava i třicátý Janda. Stupně vítězů ovládli Poláci, z vítězství se radoval Kubacki.

Po čtvrteční zdařilé kvalifikaci se kompletní kvarteto české reprezentace představilo v sobotním závodě jednotlivců na můstku v polské Wisle. Kromě Koudelky startovali všichni Češi hned na úvodu startovní listiny. Jako první se z nájezdu spustil Lukáš Hlava, který ukázal 119,5 metru, bylo zřejmé, že na postup do elitní třicítky to stačit bude. Takové štěstí neměl však již Antonín Hájek, 115 metrů ho katapultovalo až na osmatřicátou pozici. „Už od začátku jsem ze skoku neměl dobrý pocit a metrově to také nestačilo. Moc jsem chtěl, ale tělo ne,“ povzdechl si nepostupující Hájek. Dalším Čechem bojujícím o postup byl Jakub Janda. 120 metrů v podání závodníka Dukly Liberec mu zajistilo průběžnou čtyřiadvacátou příčku. Postup neunikl ani Koudelkovi, který výkonem 122 metrů se také posunul do finále.

„Roman je trochu sevřený, testujeme také nové boty, přesto je vidět, že na ty nejlepší pořád má,“ řekl po skoku jeho trenér Schallert.

Koudelka, Hlava, Janda postup do finále

Jandovi se ve druhém kole nepodařilo navázat na dobrý skok z úvodu a metry ubral. Za 119 metrů mu patřilo třicáté místo.To Lukáš Hlava si ve druhém kole spravil chuť a pěkných 127 metrů mu zajistilo v konečném hodnocení dobrou osmnácou pozici, přesto zůstává „nohama na zemi“. „Je to první závod, doufám, že budu mít stabilní výkonnost a bodovat. Tady ve Wisle se mi skoky dařily, tak snad v tom budu pokračovat,“ dodává Hlava.

Stejně jako včera tak i dnes se Roman Koudelka ve druhém kole vybičoval a metry přidal. Výkonem 127 metrů si polepšil na pěkné desáté místo. Nyní čeká českou jedničku pár dní odpočinku a na můstku se představí až v závěru letní Grand Prix, a to v rakouském Hinzenbachu.

Pódium ve Wisle ovládli domácí Poláci. Zvítězil Polák Kubacki před svým kolegou Zylou a třetím Norem Gangnesem.