×
Silný vítr do zad zhatil Koudelkovi s Kožíškem boj o druhé kolo

Silný vítr do zad zhatil Koudelkovi s Kožíškem boj o druhé kolo

04.03.2018

Finské Lahti v nedělním individuálním závodě českým barvám příliš nepřálo. Závod, který se po většinu času odehrával s průměrným větrem do zad, nepřinesl Romanu Koudelkovi ani Čestmíru Kožíškovi úspěch v podobě postupu do druhého kola.

Blíž k postupu byl Koudelka, jemuž ale elitní třicítka unikla o pouhý jeden metr v přepočtu. Konkrétně pak o 1,7 bodů. Po solidním výkonu v kvalifikaci od sebe český skokan očekával mnohem více, ale v nepříjemném zadním větru, za který si na konto připsal 6,4 bodů, skočil pouze 113 metrů. To stačilo na pouhé 33. místo.

Jestli měl však Koudelka jedny z nejhorších podmínek na můstku, pak Čestmír Kožíšek měl doslova nejhorší. Vítr do zad mu zesílil téměř na metr za sekundu a i jeho přípočet v podobě 9 bodů byl nejvyšší za všech 80 soutěžních skoků. Silný vítr se negativně podepsal i na samotném výkonu českého skokana, který se 108 metry obsadil konečnou 38. příčku a za druhým kolem zaostal o téměř osm bodů.

Se závodem v Lahti si nejlépe poradil Polák Kamil Stoch, jemuž se podařilo skočit 132 a 134 metrů, tedy hned dva nejdelší skoky v celém závodě. A jeho náskok na druhého Markuse Eisenbichlera činil propastných 28,2 bodů! Třetí skončil Rakušan Stefan Kraft, který zaostal za Němcem před sebou o jednu desetinu bodu.

Světový pohár se nyní přesune do Norska, kde čeká na skokany prakticky závěr celé sezony. Samotnou tečku si připíšou sice ještě lety ve Vikersundu a Planici, ale klasické skoky na lyžích čekají už jen zastávky v Oslu, Lillehammeru a Trondheimu.

Kompletní výsledky nedělního závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři