Seriál letního mistrovství ČR ovládl v žácích Křenek s Indráčkovou, mezi dorostenkami vyhrála Ulrichová

7 min 2 s

Ve Frenštátu pod Radhoštěm byl první říjnovou neděli ukončen čtyřdílný seriál letního mistrovství České republiky žáků a žaček ve skocích na lyžích. Nejprve se skákalo v Lomnici nad Popelkou, poté v Harrachově a třetí závod proběhl v Rožnově pod Radhoštěm. Z těchto čtyř závodů se do výsledného pořadí počítaly vždy tři nejlepší výsledky. V kategorii 13-14 let vyhrál Filip Křenek a mezi dívkami Anežka Indráčková, u dorostenek byla nejlepších Klára Ulrichová.

Kategorie žáci 13 a 14 let (ročník 2005 a 2006):

Před posledním závodem ve Frenštátu bylo poměrně jasné, že by musel Filip Křenek výrazně zaváhat, aby před sebe pustil Daniela Škarku nebo jiné skokany. Vedl totiž s náskokem téměř 35 bodů. Oba jmenovaní skokané sice zapsali ve čtyřdílném seriálu dvě výhry (Křenek v Harrachově a Rožnově, Škarka v Lomnici a Frenštátě), ale průběžný lídr získal výrazně lepší bodové ohodnocení. Závěrečný díl sice ovládl Škarka, ale celkově už jen dokázal stáhnout náskok vítězného Křenka na 30 bodů. Třetí ve Frenštátě i v celém seriálu skončil David Rygl. Zajímavostí je, že tito tři skokani byli ve všech čtyřech závodech na stupních vítězů.

Kategorie žačky 13 a 14 let (ročník 2005 a 2006):

Před posledním závodem byla u žaček situace ještě výrazně jasnější, Anežka Indráčková totiž vedla s obrovským náskokem. Závodnice z Desné byla nejprve druhá v Lomnici a zbylé tři závody jasně vyhrála. Dohromady posbírala 643,2 bodů a před druhou Karolínou Horkou vyhrála o 223 bodů. Třetí místo v seriálu brala Daniela Peštová, jenž také závodí za Desnou.

Kategorie dorostenky (ročník 2003 a 2004):

V dorostenkách se rozhodovalo mezi Klárou Ulrichovou a Veronikou Jenčovou. Druhá jmenovaná vyhrála úvodní dva závody v Lomnici a Desné. Jenže pak přezvala otěže Ulrichová, která zapsala vítězství ve dvou závodech pod Radhoštěm – nejprve v Rožnově a poté ve Frenštátě. Rozhodující krok udělala Ulrichová právě v posledním klání, když zvítězila před Jenčovou o 42,8 bodů a tento výrazný bodový rozdíl jí posunul k vítězství v seriálu. Třetí místo si vyskákala Anna Černá, již s výrazným bodovým rozestupem.

Ve Frenštátu také probíhaly závody dorostu, juniorů a žen. V dorostenecké kategorii si jasně nejlépe vedl Petr Vaverka, který již v prvním kole vedl o 24,5 bodů a ve druhém svůj náskok potvrdil. V obou kolech se jako jediný dostal přes 100 metrů a vyhrál o 57 bodů před Radimem Sudkem. Třetí skončil František Janata.

Juniorská kategorie našla vítěze v Benediktu Holubovi, jenž po prvním kole vedl o 4,5 bodů před Radkem Selcerem. Jenže zatímco na můstku HS106 skočil Holub ve druhém kole 105 metrů, Selcer dal pouze 94,5 m a o vítezi tak bylo rozhodnuto. Bronzový stupínek připadl Sebastianu Kellermannovi.

Mezi ženami zvítězila Karolína Indráčková, která na výhru zadělala již v prvním kole skokem o 5,5 metrů delším než Štěpánka Ptáčková. Také druhé kolo vyšlo lépe Indráčkové a vyhrála s náskokem 33 bodů.

Závody ve Frenštátě pod Radhoštěm byli již 43. ročníkem Čokoládové ceny a vítězové frenštátského závodu (nikoliv celého seriálu) si odvezli tradiční dort se skokanským můstkem.