×
Republikové závody žáků znovu hostila Lomnice nad Popelkou

Republikové závody žáků znovu hostila Lomnice nad Popelkou

01.03.2018

Víkendové klasifikační závody žactva měly původně sice hostit Lučany, kvůli horším podmínkám však byl celý program přesunut opět do Lomnice nad Popelkou, kde se skákalo už v polovině února. Nejvíce se sobotní závody vydařily Jiřímu Černému a Jáchymovi Hrdinovi, kteří skákali ve více kategoriích a vždy skončili na stupních vítězů.

Stejně jako o víkendu 17. a 18. února zvítězil i tentokrát v kategorii do 10 let Jiří Černý, kterému se tím povedlo zkompletovat lomnický hattrick. Člen oddílu LK Osek předvedl na můstku K13 skoky dlouhé 11 a 11,5 metrů s velmi dobrými stylovými známkami a o 7 a půl bodu porazil domácího Tobiáše Prokůpka. Třetí skončil další lomnický skokan Marek Škorpil. Nejlepší dívkou v nejmladší kategorii byla Natálie Nejedlová z SK JEŠTĚD Liberec, která předvedla dva vyrovnané skoky dlouhé 10,5 metrů a obsadila sedmou pozici.

Můstek K27 hostil závod kategorie do 12 let, ve kterém se prezentoval úspěšně i vítěz ze závodu nejmladších žáků Jiří Černý. Tomu se podařilo se skoky dlouhými 24 a 25 metrů obsadit třetí místo se ztrátou pouhých 0,3 bodů na domácího Dominika Bláhu, který po krátkém skoku dlouhém 23 metrů předvedl ve druhém kole 25,5 metru a vybojoval druhou příčku.

Vítězem se stal Jáchym Hrdina, rovněž skokan z LSK Lomnice nad Popelkou, který se ziskem 205,4 bodů za skoky dlouhé 24,5 a 25,5 metru opanoval kategorii do 12 let. Navíc se mu také podařilo v nejstarší kategorii vybojovat skvělé druhé místo, když na můstku K43 předvedl 40 a 41 metrů a porazil Dominika Bláhu, svého oddílového kolegu a zároveň soupeře z kategorie do 12 let.

Oba nestačili pouze na Davida Rygla, který vévodil celému závodu v obou kolech se skoky dlouhými 41 a 41,5 metrů, za což získal v součtu s dobrým stylem 216,8 bodů a druhého Hrdinu porazil o 13,8 bodů.

Nejlepší dívkou se v kategoriích do 12 i 14 let stala Anežka Indráčková, která obsadila šesté, respektive čtvrté místo v nejstarší kategorii, kde se blýskla skoky dlouhými 36 a 37 metrů.

Kompletní výsledky Republikových závodů žactva naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři