×
Rekordmanem můstku ve Vikersundu se stal Stefan Kraft, Češi sedmí

Rekordmanem můstku ve Vikersundu se stal Stefan Kraft, Češi sedmí

18.03.2017

Můstek ve Vikersundu byl v sobotní soutěži pokořen hned dvakrát, o světový rekord 253,5 m se zasloužil suverén letošní sezony Rakušan Stefan Kraft, poprvé jej zdolal Nor Johansson 252 m. Závod ovládli Norové před druhými Poláky a třetími Rakušany. České družstvo vybojovalo sedmé místo.

Závod musel být kvůli větrným poryvům několikrát posunut a závodníci se museli potýkat s časovými prodlevami. Důvěru od trenéra Schallerta dostali na týmový závod Tomáš Vančura, Jan Matura, Viktor Polášek a Roman Koudelka. Závod rozjel Čechům Tomáš Vančura, tomu se skok příliš nezdařil 147 m, po něm následoval Jan Matura, který si spravil chuť za 184 m. Své letošní maximum ukázal za 192 m Viktor Polášek. Postup do finále zajistil českým skokanům Roman Koudelka, který překonal 200 metrovou hranici 217 m a zajistil Čechům postup do finále. Průběžně jim patřilo sedmé místo.

Světový rekord byl překonán v úvodu hned dvakrát, jako první se o něj zasadil Nor Johansson 252 m a poté medailista z MS Lahti Rakušan Stefan Kraft 253,5 m. Na prvním místě figurovali Norové před druhými Poláky a třetími Rakušany.

Ve druhém kole Tomáš Vančura metry ubral 139,5 m, naopak Matura (187 m) s Poláškem metry přidali. Juniroský mistr světa si dokonce vylepšil osobní maximum na rovných 200 metrů. Roman Koudelka si zalétl pro vyrovnaný skok 216,5 m a postaral se o sedmé místo pro český tým.

Vítězství si nenechali vzít Norové (Tande, Johansson, Forfang, Stjernen), druzí skončili Poláci a třetí místo putovalo do Rakouska.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3819/2017JP3819RL.pdf

       

 

 

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři