První závod Turné čtyř můstků v Oberstdorfu ovládl Němec Freund, z Čechů byl nejlepší dvaadvacátý Jakub Janda

4 min 21 s

Včerejší kvalifikací a dnešním závodem odstartovala skokanská série Turné čtyř můstků. V Oberstdorfu můstek nejvíce sedl zkušenému Jandovi, který byl dvaadvacátý. O dvě místa za svým reprezentačním kolegou skončil Roman Koudelka. Vítězem se stal Němec Freund.

Navzdory špatnému počasí, které v Evropě panuje, se pořadatelům podařilo můstek upravit na jedničku. V pondělní podvečerní kvalifikaci se z můstku spustilo 69 závodníků.

Nedařilo se Maturovi, trojice Čechů do závodu

Nedařilo se Janu Maturovi, který svým skokem 116,5 m byl až 52. a do hlavního klání se neprobojoval. Spokojeností však nejásají ani Lukáš Hlava s Jakubem Jandou. Lukáš Hlava za 119 m byl sedmatřicátý a v KO systému jeho soupeřem byl silný Němec Freitag. Tomu bohužel Hlava se 110 m nedokázal konkurovat a prohrál, nakonec bral 43. pozici.

Nejleším českým skokanem v Oberstdorfu byl Jakub Janda

Také Jakub Janda v kvalifikaci věřil, že má na víc. 118 m mu stačilo na čtyřicátou pozici a do KO systému šel s Japoncem Item. V závodě 120,5 m mu na přímý postup sice nestačilo, ale postupoval jako „šťastný poražený“. Ve finále díky 121,5 m si připsal nejlepší český výsledek v podobě dvaadvacátého místa.

Nejlepší Čech, Roman Koudelka, za 126 m vyfasoval v pondělí dvacátou příčku a střetl se s Rusem Hazetdinovem. Výkon 122,5 m ve finálovém klání mu na postup stačil. Ve finále bohužel metr ubral a umístil se dvě místa za zkušeným Jandou, byl čtyřiadvacátý.

Michal Doležal: "Samozřejmě jsme čekali víc, než jak to dnes dopadlo. Všichni zaskákali na to, co mají, je to sport. Dnešek je minulost a jedeme dál. Nálada je v týmu pozitivní, což je pro další průběh Turné nejdůležitější. Tým pracuje perfektně a z toho mám super pocit."