Pro Kožíška skončil letecký šampionát už v kvalifikaci

2 min 44 s

Mistrovství světa v letech na lyžích bude probíhat bez českého zastoupení. Jako jediný se do německého Oberstdorfu vydal Čestmír Kožíšek, který ale neprošel kvalifikací, když po pokaženém skoku skončil na 43. pozici.

Šestadvacetiletý Kožíšek nedokázal navázat na minulý závodní víkend, kdy v Kulmu dokázal obsadit 13. místo a dosáhl nejlepšího výsledku českých skokanů v aktuální sezoně. V kvalifikaci se mu skok totiž hrubě nepodařil.

Kožíšek měl vcelku slušné povětrnostní podmínky, vítr mu příliš nefoukal do zad, ale zároveň ho ani nenadnesl. Po chybě na odrazu Kožíšek skočil jen 124 metrů a skončil mezi šesti skokany, kteří vypadli v kvalifikaci. Do závodu postoupilo prvních čtyřicet, česká závodník skončil na 43. pozici.

Po kvalifikaci, která se původně měla skákat už ve čtvrtek, se absolvovala i úvodní dvě kola hlavního závodu leteckého šampionátu. Nejlépe si s můstkem v Německu poradil Nor Daniel André Tande, který v prvním kole předvedl 212 metrů, v tom druhém však s 227 metry ulétl všem soupeřům a na druhého Richarda Freitaga drží přes sobotním pokračováním závodu náskok 10,9 bodů. Třetí je po prvních dvou kolech Kamil Stoch.

Výsledky kvalifikace si můžete prohlédnout zde. Průběžné výsledky hlavního závodu mistrovství světa naleznete zde.