Polášek v Rasnově diskvalifikován ze sedmého místa, přesvědčivě vyhrál Geiger

4 min 10 s

Roman Koudelka obsadil osmé místo v závodě letní Grand Prix v rumunském Rašnově. Původně figuroval na sedmé příčce juniorský mistr světa z roku 2017 Viktor Polášek, ten však byl diskvalifikován. Lukáš Hlava skončil třináctý, Poláškovi nakonec připadla 28. pozice.

Ve startovním poli, které čítalo celkem 41 závodníků, se při premiéře závodů na území Rumunska v rámci letní Grand Prix povedlo svěřencům trenéra Davida Jiroutka už první kolo. Viktor Polášek a Roman Koudelka se dělili o 11. místo, Lukáš Hlava byl po skoku dlouhém 91,5 metru na 16. příčce. Nepostoupil jediný Čestmír Kožíšek, jemuž nepomohlo ani pět diskvalifikací v prvním kole. Výsledkem bylo 31. místo.

Slušný náskok si vybudoval na čele závodu Němec Karl Geiger. Ten doskočil do vzdálenosti 98 metrů a měl bezmála pětibodový náskok před druhým Polákem Piotrem Žylou. Na třetí místo senzačně doskočil bulharský specialista na střední můstky Vladimir Zografski. Lídr seriálu Jevgenij Klimov byl čtvrtý, druhý muž celkového pořadí Kamil Stoch dokonce až třináctý.

Ve druhém kole se všichni čeští závodníci dokázali ještě polepšit. Polášek vystřihl v perfektním stylu skok dlouhý 95 metrů a na dlouhou dobu se ujal vedení. Společně s ním vstoupal vzhůru také Roman Koudelka, který za stejně daleký pokus dostal jen o pár desetin bodu méně. Lukáš Hlava se pak vyšvihl povedeným druhým kolem na 13. příčku. Polášek byl ale nakonec několik desítek minut po skončení závodu diskvalifikován a umístil se jako 28.

Vítězství si nenechal vzít v sobotu neporazitelný Geiger. Nejdelší pokus dne zaznamenal také ve druhé sérii skoků, kdy jen o metr zaostal za stometrovou hranicí. Druhé místo pohlídal Žyla, třetí příčku nakonec vybojoval Klimov. Ten tak zvýšil svůj náskok v celém pořadí letní Grand Prix už na 103 bodů před Stochem, jenž se musel smířit až s 12. pozicí. V neděli je na programu druhý závod v rumunském středisku.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.