×
Polášek s Hlavou dosáhli v Reně na body

Polášek s Hlavou dosáhli v Reně na body

03.03.2018

Po německém Klingenthalu se závody Kontinentálního poháru přenesly trochu víc na sever do norské Reny. Na místním můstku HS 139 se v sobotu uskutečnilo první ze dvou víkendových klání, ve kterém se bodově prosadili také Viktor Polášek s Lukášem Hlavou.

Do sobotního závodu v Reně kromě Poláška s Hlavou nastoupili také Filip Sakala a Vojtěch Štursa, kteří ovšem skončili v poli poražených už v prvním kole. Sakala obsadil konečné 39. místo za skok dlouhý 114 metrů a trápení ze Světového poháru a olympijských her nedokázal zahnat ani Štursa, jehož 104 metrů stačilo pouze na 45. pozici.

Nejlepším z Čechů byl Viktor Polášek, který obsadil 25. místo za skoky dlouhé 123 a 122 metrů. Po prvním kole byl Polášek dokonce na 21. místě, ale ve druhém kole mu o něco horší styl a kratší skok sebral čtyři příčky, přičemž na první dvacítku ztratil 6,5 bodů. Připsal si ovšem cenný skalp v podobě zkušeného Roberta Kranjece, který skončil těsně za ním.

Lukáš Hlava si vyskákal konečné 29. místo, když po 119 metrech v kole prvním přidal ve druhé části velmi solidních 123,5 metru, ale oproti největším konkurentům před sebou měl výrazný odpis 5,2 bodů za vítr. Například Miran Župančič, který skončil o příčku před Hlavou, skočil o tři metry méně, ale měl o 2,5 bodu lepší styl a za vítr naopak dva body připisoval.

Vítězem sobotního závodu se stal Němec Andreas Wank, který zapsal na své konto skoky dlouhé 131 a 137 metrů. Druhého Sondreho Ringena z Norska porazil o 5,6 bodů. Třetí skončil další Němec David Siegel.

Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři