×
Petr Vaverka mistrem republiky mezi dorostenci

Petr Vaverka mistrem republiky mezi dorostenci

05.03.2018

Talentovaný český dorostenec Petr Vaverka se o víkendu stal v Harrachově dorosteneckým mistrem republiky ve skoku na lyžích. Čtrnáctiletý favorit za sebou s výrazným náskokem nechal libereckého Lukáše Kohlbergera. Na stejném místě soupeřili o tituly republikových šampionů i žáci a žačky.

Vaverka nenechal nikoho na pochybách, že by měl o titul republikového šampiona přijít. Jako jediný úspěšně atakoval v obou kolech konstrukční bod můstku K-70 a zaslouženě zvítězil. Za Kohlbergerem skončil třetí lomnický Jan Šimek. Vaverka už v letošní sezoně dokázal dokonce bodovat u v závodech FIS Cupu mezi dospělými.

Součástí harrachovského víkendu na můstcích K-70 a K-40 byly i republikové klasifikační závody žen a dorostenek. Právě dorostenky svůj závod absolvovaly v rámci mistrovství ČR. Z tříčlenné účasti vytěžila zlato osecká Petra Heřmanová před Lucií Svobodobou z Nového Města na Moravě a třetí Karolínou Sadvarovou.

Ženy měly na programu své republikové závody během obou dnů. V sobotu suverénně triumfovala zkušená Barbora Blažková z Desné před domácí Martou Křepelkovou, třetí byla Veronika Ptáčková. Ta své umístění obhájila i v neděli, ale měnilo se pořadí na čele. Křepelková tentokrát těsně Blažkovou porazila a oplatila jí sobotní porážku.

V žácích do čtrnácti let kraloval harrachovský Jiří Konvalinka, který za sebou výrazně nechal dva lomnické skokany Davida Rygla a Radima Sudka. Mezi skokany do dvanácti let získal zlato rožnovský Daniel Škarka před Dominikem Bláhou a desenským Ondřejem Balatkou.

Mezi děvčaty se dařilo Anežce Indráčkové z Desné. Na můstku K-70 nestačila pouze na Kláru Ulrichovou z Frenštátu a svou týmovou spolubojovnici Veroniku Jenčovou, na menší "čtyřicítce" v mladší kategorii neměla konkurenci. S obrovským náskokem za sebou nechala Danielu Peštovou a třetí Evu Hollmanovou.

Harrachovský program završily závody družstev. Mezi žáky do čtrnácti let triumfovali Radim Sudek a David Rygl z Lomnice. Vítěz individuálního závodu Konvalinka bral stříbro společně s Miroslavem Štěpánkem, bronz vyskákali rožnovští Škarka a Křenek.

Indráčková pak v mladší kategorii vybojovala ještě jednu medaili po boku Ondřeje Balatky, s nímž skončila na druhé pozici. Dvojici z Desné překonali pouze Jáchym Hrdina a Dominik Bláha z Lomnice, třetí skončili o jednu desetinu bodu Daniel Král a Martin Slavík reprezentující Harrachov.

Kompletní výsledky všech kategorií najdete zde.

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři