×
Němci vybojovali premiérové vítězství, Češi neskákali

Němci vybojovali premiérové vítězství, Češi neskákali

03.03.2018

Finské Lahti se po páteční kvalifikaci na individuální závod stalo svědkem dalšího týmového klání. V něm se podařilo Němcům poprvé v sezoně zvítězit a porazit nejen olympijské šampiony a vítěze tří závodů z Norska, ale také vítěze posledního závodu Světového poháru ze Zakopaného z Polska.

Německý tým ve složení Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Richard Freitag a Andreas Wellinger vévodil týmovému závodu od první série, kdy se dostal do vedení po skoků Geigera, který měřil 130 metrů. Od té chvíle Němci nepustili žádného ze soupeřů na první příčku a dokráčeli si pro premiérové vítězství v aktuální sezoně.

Za stříbrným týmem z Pchjongčchangu se ovšem strhl mnohem dramatičtější boj. Druzí nakonec skončili Poláci (Kot, Hula, Kubacki, Stoch), kteří ovšem zejména po skocích Stefana Huly byli úspěšně atakováni svými konkurenty. A právě Hulovy skoky nakonec stály Polsko možnost bojovat o vítězství. Kamil Stoch sice úplně posledním skokem předvedl 131 metrů, nejdelší pokus závodu, ale ztrátu 20 bodů na Němce stáhnul pouze na konečných 11,3 bodů.

Třetí příčku vybojovali Norové, olympijští šampioni z Jižní Koreje, kteří ovšem dlouho byli překvapivě mimo stupně vítězů. Způsobil to nepovedený skok Daniela André Tandeho v prvním kole, který pokazil odraz a v zadním větru, který v Lahti panoval po celou dobu závodu, předvedl jen 101 metrů! Následně se ovšem i se svými parťáky Stjernenem, Forfangem a Johanssonem pustil do mohutné stíhací jízdy, ve které nakonec po chybě Rakušana Aignera v sedmé sérii dokázali Norové vybojovat alespoň bronzovou pozici. Rakousko nakonec skončilo čtvrté, pátí byli Japonci.

Češi se závodu v Lahti nezúčastnili, jelikož se do Finska vydali pouze Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka, kteří se úspěšně kvalifikovali do nedělního individuálního závodu.

Kompletní výsledky týmového závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři