×
Na Velké ceně dominoval skokan Roman Koudelka, Jan Matura se na domácí půdě rozloučil se sportovní kariérou

Na Velké ceně dominoval skokan Roman Koudelka, Jan Matura se na domácí půdě rozloučil se sportovní kariérou

17.06.2017

Páteční večerní závody nabídly v Lomnici nad Popelkou velkolepou podívanou, sportovního dění se zúčastnila kompletní skokanská reprezentace, absenci si vybral pouze Jakub Janda. Nejlépe si s můstkem poradil místní závodník Roman Koudelka před druhým Filipem Sakalou a třetím Lukášem Hlavou. Z žen si vítězství odnesla Štěpánka Ptáčková. Se sportovní kariérou se v Lomnici nad Popelkou rozloučil Jan Matura.

Lomnický areál po roce opět přivítal špičku skokanské a sdruženářské reprezentace, netradičního večerního závodu se zúčastnilo celkem 52 závodníků. Ani střídavé deštivé počasí diváky neodradilo, a tak okolo tří set lidí mohlo sledovat na velkoplošné obrazovce detailní průběh jednotlivých skoků.

V prvním kole se blýskl skokem dlouhým 77 metrů Filip Sakala, hned za něj se zařadil domácí Roman Koudelka, který na závodníka Dukly Liberec ztrácel pouze 2 metry. Průběžné třetí místo si pojistil Lukáš Hlava 75 m. Do elitní šestky se vešli také Vojtěch Štursa 74 m, sdruženář Tomáš Portyk 72,5 m a Čestmír Kožíšek 71 m. Z žen si nejlépe vedla v prvním dějství Štěpánka Ptáčková 65,5 m.

Pauzu mezi prvním kolem a finále vyplnila autogramiáda, na které se sportovci fanouškům ochotně podepisovali a s některými se stihli i vyfotit.

Ve druhém dějství se podařilo Koudelkovi svůj skok ještě natáhnout a 79 metrů mu zajistilo zasloužené vítězství na domácí půdě. Filip Sakala z Dukly Liberec vyrovnaným výkonem 77 metrů si odnesl druhé místo a třetí příčku uhájil Lukáš Hlava 74,5 m. Čtvrtý skončil Vojtěch Štursa, pátý Tomáš Portyk a šestý Jan Matura. Nejlepší ženou se stala Štěpánka Ptáčková.

Poslední skok na domácím můstku patřil právě Janu Maturovi, bývalému odchovanci, který se na tamním můstku rozloučil s diváky i se svými reprezentačními kolegy se svou dlouholetou sportovní kariérou.

Poděkovat mu následně přišel také Stanislav Dlouhý st., předseda klubu. Štafetu od něj po dojezdu převzal jeho syn Matěj Matura.

 

Podrobné výsledky: Velká cena

 

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři