Na premiéře v Beskydech zvítězila Japonka Yuki Ito

3 min 39 s

Do úvodní premiéry ve Frenštátu pod Radhoštěm vlétla nejlépe Japonka Yuki Ito, druhé místo patřilo francouzské závodnici Lucile Morat a třetí místo vybojovala Norka Maren Lundby. Češkám se bodovat nepodařilo.

Polední kvalifikací odstartovala premiéra letní Grand Prix v Beskydech, z českých barev vstoupilo do soutěže družstvo ve složení: Pešatová, Mrákotová, Blažková, Indráčková, Rajnochová. Přes prvotní síto proklouzla hned trojice Češek.Zdeňka Pešatová si díky skoku 76,5 m připsala osmadvacáté místo, kvalifikovaly se i Mrákotová s Blažkovou. Jana Mrákotová za výkon 77,5 m brala 34. pozici a Barbora Blažková byla hned čtyři místa za svou reprezentační kolegyní 76,5 m. Do závodu se neprobojovaly Indráčková s Rajnochovou. Favoritka skokanských soutěží, Japonka Takanashi, byla nakonec kvůli délce lyží diskvalifikována. Na pódiových stupních ji však zastoupila její kolegyně Yuki Ito, která si připsala úvodní kvalifikační vítězství.

Závod v tropických teplotách startoval v 16:30 a domácím Češkám nevyšel zcela dle představ. Nejblíže měla k finálovému dějství Zdeňka Pešatová, 77,5 m ji ale odhodilo na nepostupovou 36. příčku. Ani Barbora Blažková s Janou Mrákotovou se nedokázaly protlačit mezi elitní třicítku, Blažkové patřilo 38. místo a Mrákotové 39. Skvěle si vedla Japonka Ito, ta navázala na skvělé skoky z kvalifikace a výkon 95,5 m ji katapultoval na vedoucí pozici před Norku Maren Lundby a Němku Seyfarth. Premiérové vítězství si pohlídala Japonka i ve druhém kole skokem 93 m a získala vytoužené vítězství. Na druhou příčku z průběžné čtvrté poposkočila Francouzka Lucile Morat a třetí pozici brala Norka Maren Lundby.

Zítra závody pokračují druhou soutěží od 14.00.