Mladí Češi se prosadili na Mistrovství Tatranského svazu lyžařů

3 min 52 s

O víkendu ve dnech 5. až 7. ledna 2018 proběhlo v polském Zakopaném Mistrovství TZN (Tatrzański Związek Narciarski - Tatranský svaz lyžařů). Na nově zrekonstruovaném můstku „Wielka Krokiew“ se závodů zúčastnili i členové české reprezentace, kteří startovali ve třech kategoriích. Na závodech startovala i polská juniorská reprezentace a také zbylí členové polské seniorské reprezentace, kteří nestartovali na světovém či kontinentálním poháru.

V kategorii Junior A měl český tým jednoho závodníka a Dušan Doležel se zde umístil na velmi pěkném druhém místě v obou dnech. V sobotu se zlepšeným skokem ve druhém kole přiblížil dokonce hranici 130 metrů! Výsledky závodů junior A ze soboty zde a z neděle zde.

V kategorii Junior B nastoupili proti polským mladíkům Benedikt Holub, Radek Selcer a Petr Vaverka. Vaverka měl přitom původně kvůli věku startovat v kategorii Junior C, avšak tato kategorie skákala na malém můstku HS 72, a proto po intervenci trenérů doprovázející naše závodníky byl Petrovi umožněn start na můstku HS 140 m. Smělou volbu nakonec nadějný skokan potvrdil už v sobotu povedenými a vyrovnanými skoky a ve vyrovnaném závodě skončil na páté pozici. Hned za ním se seřadili další Češi Selcer s Holubem. Kompletní výsledky ze soboty zde. V nedělním závodě se vedlo Vaverkovi ještě lépe a po zlepšeném výkonu ve druhém kole doskočil pro druhé místo! O dva roky starší Radek Selcer skončil čtvrtý a Holub klesl na konečnou desátou příčku. Nedelní výsledky najdete zde.

V kategorii Senior startoval člen české reprezentace Damián Lasota a v konkurenci polských skokanů se rozhodně neztratil. Dva vyrovnané skoky ho v sobotu vynesly na druhé místo a také v neděli nechyběl na stupních vítazů, když obsadil třetí příčku! Výsledkovou listinu ze soboty najdete zde a z neděle zde.