Mistrem světa na středním můstku se stal Rakušan Stefan Kraft, Roman Koudelka skončil čtrnáctý

3 min 48 s

Mistrem světa na středním můstku se stal Rakušan Stefan Kraft, nejlepším českým skokanem byl Roman Koudelka, který obsadil čtrnáctou příčku. Do elitní třicítky se probojoval také třiadvacátý Jakub Janda.

Smůlu si hned na úvod šampionátu vybral Viktor Polášek, ten za 89 metrů se umístil na první nepostupové pozici, byl jednatřicátý. „Škoda Viktora, má tu problémy s nájezdem a odrazem, ale nejen on, ale i všichni ze světového pole se s tím potýkají,“ zhodnotil trenér Radek Žídek.

Skokem 87 metrů si nepolepšil ani Tomáš Vančura, který byl až za juniorským mistrem světa, pětatřicátý.

Do druhého kola se podařilo proniknout pouze dvojici českých závodníků, úspěšnější byl Roman Koudelka. Lomnický skokan za 93 metrů byl klasifikován na průběžné dvanácté pozici. Postup se ale zdařil také zkušenému Jandovi, který díky 89 m se usadil na šestadvacáté příčce. „ Jandysovi se tu nedaří, ale skoky se  mu průběžně lepší, malý můstek je v tomhle specifický, to je parketa spíše pro Romana Koudelku,“ poukázal na pozvolný vzestup zkušeného skokana Žídek.

Ve finále se Janda dokázal posunout vzhůru výsledkovou listinou, ke skoku z prvního kola dokázal ještě metr přidat a získal třiadvacáté místo.

Roman Koudelka bohužel půl metru ubral a 92,5 m ho odsunulo na čtrnácté místo. „Koudy byl v prvním kole trochu přemotivovaný, moc chtěl. Ve finále předvedl fantastický skok, ale měl smůlu na silný vítr a s tím nešlo víc udělat,“ řekl doprovázející trenér.

Mistrem světa na středním můstku se stal Rakušan Stefan Kraft, stříbro vybojoval Němec Andreas Wellinger a bronz putoval opět do Německa zásluhou Markuse Eisenbichlera.