Mistrem České republiky ve skoku na lyžích na velkém můstku se v Liberci stal Roman Koudelka

4 min 41 s

V pondělí 28. září se rozdávaly v Liberci mistrovské tituly. Svou formu a post české jedničky potvrdil lomnický závodník Roman Koudelka, druhé místo v domácí konkurenci vybojoval Lukáš Hlava a třetí skončil Jan Matura.

Skokané nezahálí  ani ve státní svátek. V neděli trio Koudelka, Hlava a Matura bojovalo o důležité body na letní Grand Prix v Hinzenbachu, v pondělí se už skoro v celé sestavě sešli na můstku pod Ještědem. Chyběl pouze Jakub Janda, jinak česká skokanská reprezentace se sešla v kompletní sestavě. Své výkony mohli skokané poměřit i se sdruženáři.

Po prvním kole nejdále ulétl na značku 122,5 metru Roman Koudelka, pouze dva metry za svým reprezentačním kolegou zaostal jeho oddílový kolega Lukáš Hlava. Třetí post po prvním kole obsadil mladíček Vančura. Bramborou pozici za 115,5 m získal Štursa, který se po studijních povinnostech vrátil zpět do závodního dění. Úvod se nevydařil Maturovi, který stejně jako Štursa dolétl na 115,5 m a usadil se průběžně na pátém místě.

I přes chladné podzimní počasí skokanský areál pod Ještědem přivítal několik desítek sportovních fanoušků. Ve druhém kole zlobil závodníky vítr a někteří si na svůj skok museli chvíli počkat. Suverenitu druhého kola potvrdil průběžný lídr Koudelka, který výkonem 137 metrů získal právoplatný titul mistra České republiky na velkém můstku. „Jsem velmi spokojený, zítra mě čeká odpočinek a pak zase trénink,“ řekl Koudelka. Nezapochyboval ani Lukáš Hlava, ten díky 131 m jednoznačně potvrdil stříbrnou pozici. Třetí místo neuhájil Tomáš Vančura, 115 metrů ho odsunulo na pátou pozici. Zabojoval Jan Matura, skok o délce 127 metrů mu vynesl bronzovou příčku. Výkonem 123,5 si polepšil také Čestmír Kožíšek, který se z osmé pozice dokázal posunout na čtvrté místo.

V juniorech si nejlépe vedl Tomáš Vančura před druhým sdruženářem Portykem a třetím Filipem Sakalou.

Poslední skokanskou zastávkou je před zimou závod Kontinentálního poháru v Klingenthalu, který čeká skokany již tento víkend.