Kožíšek v Trondheimu skončil v prvním kole, Stoch je blízko celkovému prvenství

3 min 18 s

Závěrečný závod na velkém můstku v této sezoně se uskutečnil v norském Trondheimu a ve středeční kvalifikaci si účast v něm zajistil i Čestmír Kožíšek. Český skokan v samotném závodě ale nakonec do druhého kola nepronikl a obsadil konečné 42. místo.

Kožíškovi se po trápení při závodech v Oslu a Lillehammeru konečně podařilo projít skrz kvalifikaci až do hlavního závodu, ale v něm si další úspěch v podobě postupu nepřipsal. Šestadvacetiletý skokan z Jilemnice skočil v silném protivětru 122,5 metrů, ale odpis více než 20 bodů za vítr ho odsunulo na konečné 42. místo.

Celý závod se nesl zejména v duchu silného větru pod lyže, ale mnozí podmínek nedokázali využít, podobně jako Kožíšek. Tomu by naopak měly mnohem více sedět letecké závody, které se uskuteční o víkendu ve Vikersundu a příští týden ve slovinské Planici.

Závod nejlépe vyšel Kamilu Stochovi, který zopakoval skvělý výkon ze středeční kvalifikace a oproti svým konkurentům si snížil nájezd na jedničku.  I tak skočil 146 metrů v kole prvním a 141 metrů v kole druhém, díky čemuž zvítězil o 17 bodů před Rakušanem Stefanem Kraftem a třetím Robertem Johanssonem.

Stoch svým dalším vítězstvím navýšil vedení v čele Světového poháru před Němcem Richardem Freitagem, který dnes skončil pátý, už na 245 bodů. Do konce sezony přitom zbývají už jen tři individuální letecké závody.

Kompletní výsledky čtvrtečního závodu naleznete zde.