Koudelka v elitní pětce v Titisee-Neustadt

3 min 44 s

Další pochvalu si zaslouží skokan na lyžích Roman Koudelka, kterému to v dalším závodě Světového poháru v německém Titisee tentokrát na pódium nestačilo, dokázal se ale vměstnat do elitní pětice. Na stupně ztratil z páté příčky necelých šest bodů. Vyhrál domácí Severin Freund. Sedmadvacátým místem bodoval i Jakub Janda.

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám byla páteční kvalifikace odvolána a přesunuta na sobotu před samotný závod. Českým barvám to ale příliš nepomohlo, dál se pribili jen český lídr Koudelka a matador Janda. Jan Matura si za skok dlouhý 118,5 metru vysloužil smolné 51. místo, na kterém ho od postupu dělilo pouze pět setin bodu. Harrachovský Lukáš Hlava se v kvalifikaci zařadil o čtyři příčky za svého reprezentačního kolegu a byl pětapadesátý.

První kolo se poté povedlo oběma českým reprezentantům. Jakub Janda se pokusem dlouhým 127,5 metru zařadil na průběžnou dvanáctou příčku, jeho reprezentační parťák Koudelka dokonce na pátou. Po skoku na hranici 136 metrů ztrácel lomnický skokan na pódium zanedbatelných šest desetin bodu. Útok na další "bednu" však českému reprezentantovi tentokrát nevyšel. Ve finálovém kole ze svého skoku čtyři metry ubral a v pořadí si nepolepšil. Jenže ani nepohoršil, pátým místem Roman Koudelka opět ukázal svoji sílu a jednoznačnou příslušnost ke světové elitě.

Pro Jakuba Jandu finále tak optimistické nebylo. Ve druhém kole dolétl za 125 metrů, což mu vyneslo až sedmadvacátou příčku. Také on však prokazuje před blížícím se mistrovstvím světa ve švédském Falunu solidní formu.

Nejlepším skokanem byl v Titisee-Neustadtu domácí Freund, druhý skončil Rakušan Kraft a třetí Slovinec Prevc.