Koudelka a Kožíšek skončili v Hinzenbachu ve třetí desítce

6 min 16 s

Předposlední závod letní Grand Prix v Hinzenbachu přinesl body Romanu Koudelkovi a Čestmíru Kožíškovi. První jmenovaný skončil čtyřiadvacátý, když mohl žehrat na nevydařené úvodní kolo. Kožíškovi se naopak první kolo poměrně povedlo, jenže ve finále na něj nenavázal a byl o čtyři příčky za Koudelkou. Mezi třicítku nejlepších naopak těsně neprošel třetí český zástupce Lukáš Hlava. Vítězství bral domácí skokan Daniel Huber. Letní skokanský pohár uzavře své brány ve středu v Klingenthalu.

Začátek prvního kola přinesl dobré skoky domácích závodníků Hayböcka nebo Schlierenzauera, kteří potvrdili formu z kvalifikace. Dobře si vedl i Slovinec Lanišek nebo český skokan Čestmír Kožíšek, který byl po svém skoku na rovných 86 metrů čtvrtý a za okamžik se posunul do druhého kola. Výborně se vedlo Němci Leyhemu, který šel za 89,5 metrů do vedení. Hned po něm šel na druhé místo Rakušan Aigner a v konečném součtu stačilo jeho 88 metrů na šestou pozici. Na tyto dva závodníky nenavázal Lukáš Hlava, který doskočil na 83,5 metrů a k postupu mu z 33. místa chybělo čtrnáct desetin.

Kožíšek se dlouho držel na konci první desítky a až před závěrečnými deseti skoky výsledkovým pořadím poklesl na 18. místo. Se skokany si trošku hrál i vítr. Roman Koudelka za 84 metrů těsně prošel do druhého kola (28. místo), po něm skákající Jakub Wolny byl přesně třicátý. Naopak domácí Daniel Huber si z menší podpory větru nic nedělal, šel na 88 metrů a o půl bodu předstihl Leyheho. Třetí byl Němec Geiger shodně se Švýcarem Peierem (91 m.), vedoucí muž letní Grand Prix Klimov šel do finále z 10. místa.

Roman Koudelka měl ve druhém kole téměř bezvětří a skočil dobrých 84 metrů, čímž si polepšil o čtyři místa. Výborně si vedl třeba Polák Žyla, který zvládl o čtyři metry delší skok a z 26. místa šel na dvanácté. Polepšení naopak nenastalo u Čestmíra Kožíška, který se za 83 metrů propadl o deset pozic na 28. pozici. Na konec druhé desítky spadl třeba Fettner a Zografski, po prvním kole shodně jedenáctí.

Velký posun z desátého místa na čtvrté zaznamenal Jevgenij Klimov, již známý vítěz letošního letního skákání. Peier, který v prvním kole zaznamenal nejdelší skok, ze sebe setřásl Geigera a vybojoval si druhé místo, jelikož Leyhe finálové kolo zcela pokazil a propadl se z druhé pozice na osmou. Bylo tak jasné, že když Daniel Huber svůj skok nepokazí, bude slavit domácí vítězství, a to se také stalo.

Vítězství v letní Grand Prix už měl dopředu jisté Jevgenij Klimov (555 bodů), ve středu v Klingenthalu se tak bude bojovat jen o další pořadí na stupních vítězů. Druhý je aktuálně Karl Geiger (416 bodů), třetí místo drží Piotr Zyla se 382 body, na kterého ztrácí pouze šet bodů Kamil Stoch. Roman Koudelka zůstal na desáté pozici se 168 body, ale v zádech má Jakuba Wolného.

Výsledky nedělního závodu v Hinzenbachu najdete zde.