×
Jirotka vybojoval stříbro na šampionátu veteránů

Jirotka vybojoval stříbro na šampionátu veteránů

07.03.2018

Slovinská Planica hostí od středy neoficiální mistrovství světa ve skocích na lyžích veteránů. Na International Masters Competition se vydala také početná česká výprava, která hned během úvodního dne, kdy se skákalo na můstku H62, sbírala úspěchy.

O nejlepší výsledek středečního programu se v kategorii od 35 do 39 let postaral David Jirotka. Skokan se zkušenostmi ze tří závodů Světového poháru z let 2001 a 2004 předvedl v soutěži skoky dlouhé 54,5 a 55 metrů a vybojoval skvělé druhé místo. Na můstku ho dokázal porazit pouze domácí Uroš Peterka, který zaznamenal 56 a 55 metrů a českého závodníka překonal o 12,7 bodů. V závodě startovalo celkem 10 skokanů ze čtyř zemí a nejpočetnější výpravu měli Finové, kteří ovšem na medaile vůbec nedosáhli. Za Peterkou a Jirotkou skončil třetí Slovinec Živič.

Jirotka nebyl jediným českým skokanem v závodě. Desátou příčku obsadil ještě Oldřich Nejedlo, bývalý veteránský mistr světa, jenž se prezentoval pokusy dlouhými 45,5 a 43,5 metrů.

České barvy reprezentoval také v kategorii od 55 do 59 let Jan Pavlica. Pětinásobný veteránský mistr světa tentokrát na medailové umístění nedosáhl a skončil na čtvrtém místě. Za bronzovým Perem Olem Vikem z Norska přitom zaostal o necelých pět bodů. Pavlica se prezentoval skoky dlouhými 46 a 45,5 metrů. Mistrem světa se v Planici stal další z norských skokanů Knut Bjerke, který jako jediný dokázal skočit přes 50 metrů. Stříbro získal Rus Vasilij Groznov.

Kromě těchto dvou kategorií se skákalo i v dalších věkových skupinách, avšak v nich neměla česká reprezentace zastoupení.

Závody v Planici budou pokračovat i ve čtvrtek, kdy jsou na programu závody na menším můstku HS30 a do akce by se kromě mužů měla dostat také jediná žena v české výpravě Jana Kratochvílová.Generální partner

Hlavní partner

Partneři