Fantazie! Titul juniorského mistra světa vybojoval v Utahu devatenáctiletý Viktor Polášek!

2 min 24 s

Juniorským mistrem světa se stal v Utahu skokan na lyžích Viktor Polášek, František Holík uzavíral elitní třicítku.

V nočních hodinách přiletěla z Ameriky potěšující zpráva pro české fanoušky skoku na lyžích, český reprezentant vybojoval na MS juniorů v Park City zlatou medaili.

Polášek se ujal vedení již v prvním kole, když předvedl skok dlouhý 97 m, dotahoval se na něj ale shodným výkonem a ztrátou 0,4 b. Ital Insam. Na průběžné bronzové pozici se usadil za 96 m Slovinec Pavlovčič. Dalším českým želízkem byl díky 89,5 m pětadvacátý František Holík.

Polášek uhájil zlato

Ve druhém kole český závodník zachoval rozvahu a skok 96,5 m mu zajistil zasloužené vítězství. Česká republika má tak po deseti letech od titulu Romana Koudelky cenné zastoupení na stupních vítězů na mistrovství světa juniorů. Stříbro uhájil Ital Alex Insam a na bronzovou příčku poposkočil Němec Constantin Schmid před čtvrtého Slovince Pavlovčiče.

Elitní světovou třicítku uzavíral za 86 m František Holík.