Kvalifikací ve Wisle odstartovala letní Grand Prix! Postup vybojovali tři Češi

3 min 7 s

Pátek byl velkým svátkem skoků na lyžích. Právě dnes oficiálně započala v polské Wisle série závodů letní Grand Prix, kde se snaží zaútočit na nejvyšší příčky také čtveřice českých skokanů. Bohužel se mezi padesátku nejlepších všichni nevešli, avšak i přes to bude o víkendu komu fandit.

Z Čechů se první na start kvalifikace postavil Lukáš Hlava, jenž se ziskem 109.3 bodů nakonec obsadil šestadvacátou příčku. Hlavovi se podařilo skočit 121 metrů.

Od českých závodníků jsme již lepší skok neviděli, a to ani od Romana Koudelky, který zazářil ve zkušebním kole skokem dlouhým 126,5 metrů. Ten skončil na děleném osmatřicátém místě, tedy o jednu pozici před krajanem Čestmírem Kožíškem. Nejhůře ze všech závodníků na startovní listině si vedl mladík Vojtěch Štursa, který svůj soutěžní skok pokazil a s 86 metry obsadil poslední příčku.

Celou kvalifikaci ovládl s přehledem domácí Kamil Stoch, jemuž zdatně konkuroval skok reprezentačního parťáka Piotra Zyly a Němce Karla Geigera. Nutno dodat, že polští skokani budou chtít prodloužit šňůru vítězství na můstku ve Wisle, kde Poláci nepustili na první místo nikoho jiného od roku 2014, kdy se zadařilo Slovinci Prevcovi.

Hlavní část závodu je naplánována na nedělní odpoledne. V 17:30 začne první kolo, ve kterém se všichni naši skokani představí hned zpočátku, jelikož jejich jména svítí na startovní listině v první polovině. V sobotu se bude skákat týmový závod.