COC Vikersund: Vančura těsně za stupni vítězů, ve Vikersundu skončil čtvrtý

2 min 48 s

Ve Vikersundu zvítězil poprvé Slovinec Justin. Skokanu Vančurovi jen těsně unikly medailové pozice. Ve Vikersundu skončil čtvrtý. Na body dosáhli i ostatní čeští reprezentanté.

Kontinentální pohár se již pomaluju chýlí do svého finiše. Z českého kvarteta na sever odcestovalo kvarteto českých reprezentantů. Velkou oporou týmu byl Tomáš Vančura

Ten již v úvodu ukázal, že se může měřit s těmi nejlepšími. Skok 110 m ho katapultoval hned na třetí místo. Nestačil pouze na druhého Hildeho a průběžně vedoucího Švýcara Bichlera.

Dařilo se bodovat i ostatním. Votěch Štursa za 109 m byl čtrnáctý a v závěsu za ním Viktor Polášek, který si v prvním kole připsal 111,5 m. Nejlepší dvacítku zavíral za výkon 106,5 m Čestmír Kožíšek.

Ve druhém kole si výrazně polepšil Kožíšek, který za 105,5 m se posunul na konečné šestnácté místo. I Polášek se o místo posunul, 108 m ho vyneslo na čtrnáctou příčku. Bohužel se nedařilo zopak skok Štursovi, jenž se propadl díky 101 m na jednatřicátou pozici.

Nejlepší český výkon zaznamenal Vančura. Ten předvedl vyrovnaný skok 110,5 m, což ho zařadilo na čtvrté místo.

Také pořadí na vedoucích pozicích zamával kartami. Vítězství bral Slovinec Justin před Nory Hildem a Granerudem.