COC: V Trondheimu bodoval jen Čestmír Kožíšek

3 min 52 s

Čestmír Kožíšek byl jediným bodujícím českým závodníkem v norském Trondheimu. V sobotní soutěži se radoval z vítězství Němec Paschke a v neděli Slovinec Zajč. Ostatní Češi nebodovali.

Sobota:

Závodník z Lomnice nad Popelkou předvedl v prvním kole skok dlouhý 125,5 m, za ten byl ohodnocen dvanáctým místem. Nejlépe si v úvodním dějství vedl Timi Zajč, závodník ze Slovinska skočil na značku 130 metrů a zajistil si průběžné vedení před druhým Němcem Richardem Freitagem.

Nedařilo se Filipu Sakalovi a Lukáši Hlavovi, oba dva se k české smůle neprokousali do závěrečného finále. Sakala za výkon 118 m byl šestatřicátý a Hlava za 113,5 m až jednačtyřicátý.

Čestmír Kožíšek ve druhém kole metry ubral (119 metrů) a poklesl na osmnáctou příčku. Na pódiových stupních se pořadí proměnilo. Timi Zajč neudržel vítězství a o dvě místa se propadl. Naopak vzhůru vystoupali Němec Paschke a Slovinec Bartol. Vítězem sobotního klání se stal Němec Pius Paschke.

Podrobné výsledky:

Neděle:

Trojité zastoupení měla Česká republika také v neděli v Trondheimu. Pouze Čestmíru Kožíškovi se podařilo prokousat prvním kolem, k tomu mu dopomohl těsný postupový skok 123 m a třicátá pozice.

Ani dnes smůlu neprolomili Lukáš Hlava a Filip Sakala. Nejblíže měl k postupu zkušený Hlava, který díky skoku 123 metrů si vybral nepopulární jednatřicáté místo. Filip Sakala byl osmatřicátý 123 metrů.

Ve finále si Kožíšek polepšil a 129 metrů mu zajistilo šestadvacátou příčku.

Můstku v Trondheimu vévodil mladičký skokan Timi Zajč, Slovinci se podařil po včerejšku cenný skalp díky skokům 137,5 m a 142 m. Na paty mu šlapal Slovinec Tilen Bartol a třetí byl Němec Constantin Schmid.