×
COC Klingenthal: Větrná loterie, desátý Jan Matura

COC Klingenthal: Větrná loterie, desátý Jan Matura

15.09.2014

Do víkendového Kontinentálního poháru nastoupil v německém Klingenthalu pouze trojlístek českých skokanů – Janda, Matura, Štursa. Povětrnostní podmínky českým skokanům však příliš nepřály, nejlepšího výsledku z Čechů dosáhl Jan Matura, který v nedělním závodě obsadil desáté místo!

Sobotní závod poznamenaly špatné povětrnostní podmínky a technické problémy na můstku, což mělo za následek, že se závod protáhl o několik hodin. Na nestálé počasí doplatili i čeští skokané. Do druhého kola postoupil z českých závodníků pouze Jakub Janda, který skončil na 26. místě. Z prvního kola vyšel nejlépe Polák Wolny. Při kontrole však byly zjištěny nedostatky na vítězově kombinéze, a tak byl následně diskvalifikován. Vítězství v této větrné loterii připadlo nakonec Slovinci Laniskovi, druhý byl jeho oddílový kolega Prevc a třetí Němec Eisenbichler.

V neděli opět počasí nepřálo skokanským závodům. Zejména silný vítr za hranou představoval pro závodníky velké riziko, neboť právě v tomto okamžiku se skokan nachází v klíčové fázi letu. Po nekonečném čekání a odkládání byla prognóza jasná. Druhé kolo bylo po poradě jury zrušeno. Zvítězil Wolny, druhý Prevc, třetí byl Loitzl. Pouze Jan Matura využil dobrých podmínek a po prvním skoku se vešel do desítky. Závod hodnotil slovy: ,,Závody v Klingenthalu jsou vždy nestandartní, co se počasí týče, nejinak tomu bylo i tentokrát. Oba dva dny provázel měnící se vítr ze všech možných stran a v neděli povolil odskákat pouze jedno závodní kolo. Já jsem měl po smůlovaté sobotě štěstí alespoň v neděli, a tak musím být s desátým místem za takových podmínek spokojený."

Nedařilo se Jandovi a Štursovi, kteří skončili těsně za třicítkou. Trenér Schallert byl po závodě zklamaný, neboť kluci předváděli celý týden kvalitní a dlouhé skoky. ,,Trénujeme tu již od úterý, kluci jsou na tom dobře jak technicky, tak fyzicky. Bohužel počasí nám nepřálo. Věřím, že v následujících závodech prokáží, že formu mají a prodají ji," prohlásil reprezentační trenér.Generální partner

Hlavní partner

Partneři